Drukuj Powrót do artykułu

Pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych

12 maja 2018 | 23:11 | ks. sw | Gliwice Ⓒ Ⓟ

Do sanktuarium MB Pokornej w Rudach w sobotę 12 maja pielgrzymowali chorzy i niepełnosprawni z diecezji gliwickiej. Uroczystości przewodniczył biskup senior Jan Wieczorek.

Nawiązując w homilii do sceny zwiastowania biskup mówił: „Pan Bóg przemawiał przez cały Stary Testament, przez wybranych, Abrahama, Mojżesza, proroków objawiał swoją wolę. W końcu sam przyszedł, stając się człowiekiem, bo chciał być blisko ludzi, zwłaszcza tych, który są w potrzebie”.

Nawiązując także do roli osób chorych i niepełnosprawnych biskup wskazał: „Tak samo niepełnosprawni i chorzy są potrzebni w realizowaniu miłości i miłosierdzia. Bo z jednej strony mamy miłość tych, którzy służą potrzebującym, ale jednocześnie z drugiej strony jest miłość potrzebujących do tych, którzy im pomagają. Dlatego na człowieka w potrzebie patrzymy nie tylko jako na tego, który potrzebuje miłości, ale również obdarza nią”.

Po Mszy św. pielgrzymi zgromadzili się na placu przed bazyliką gdzie mogli odpocząć przy muzyce, a następnie zgromadzili się ponownie na nabożeństwie majowym w bazylice, przed obrazem MB Pokornej. Była to 21 pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych do Rud.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.