Drukuj Powrót do artykułu

Pielgrzymka Piesza Diecezji Włocławskiej już na trasie

10.08.2017 , ks.an, Włocławek, 10-08-2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com / redakcja

W drodze na Jasną Górę są już wszystkie grupy stanowiące pieszą pielgrzymkę diecezji włocławskiej: amarantowa z Włocławka, żółta z Konina, zielona z Turku i niebieska z Dzierżaw. Łącznie pielgrzymuje blisko 750 osób, w tym niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich. Na Jasną Górę wszyscy dotrą 13 sierpnia.

Najwcześniej w drogę wyruszyła grupa z Włocławka. 6 sierpnia w katedrze włocławskiej Mszę na rozpoczęcie pielgrzymki sprawował bp Stanisław Gębicki. Zwracając się do pątników, powiedział: „Niech wasze pielgrzymowanie będzie pięknym wyrazem życia religijnego całego Włocławskiego Kościoła”. Poprosił o włączenie do niesionych intencji te o powołania kapłańskie i zakonne oraz o błogosławieństwo dla ojczyzny.

Następnego dnia na pielgrzymi szlak wyruszyła grupa z Konina. Pierwszego dnia wędrówki dotarła do Turku, gdzie nazajutrz 8 sierpnia w kościele św. Barbary, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Gębickiego, który skierował życzenia owocnego pielgrzymowania zaznaczając, że „kiedy idziemy głosić Chrystusa, On sam idzie przed nami i nas prowadzi. Jezus nie zostawia nas samych, zawsze nam towarzyszy. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją, by iść i głosić Ewangelię…, być świadkami Jezusa na szlaku pielgrzymowania”.

Grupa Dzierżawska, w której wędrują pątnicy z dekanatu uniejowskiego, dziś po raz pierwszy z innymi grupami spotkała się na wspólnej Eucharystii w bazylice Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli.

Jest to pierwsza część diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej pójdą grupy z Sieradza i Zduńskiej Woli.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.