Pielgrzymka rowerowa szlakiem Bitwy Warszawskiej
29 czerwca 2019 | 14:59 | jm | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ
„Ze szlaku wracam odnowiony i napełniony duchową energią” – powiedział o pielgrzymce rowerowej diecezji bydgoskiej Adam Guzialek. W tym roku uczestnicy jadą trasą Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
Pątnicy odwiedzą m.in. Włocławek, Płock, Zakroczym, Modlin, Sulejówek, Góra Kalwaria i Lublin. – Świętując ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, w tym roku chcieliśmy zatrzymać się w miejscach szczególnie związanych z „Cudem nad Wisłą” – powiedział duszpasterz LSO, pomysłodawca pielgrzymi ks. Marcin Świderski.
Tematem tegorocznych rekolekcji „w siodełku” jest próba wyznaczenia kierunku, jakim jest „Powrót do siebie”. – Wraz z uczestnikami pragnęliśmy pochylić się nad trzema głównymi tematami: „Jak Bóg zdobywa naszego ego?”, „Siedem gwoździ naszego charakteru” oraz „Zdolność człowieka do przekraczania samego siebie”. Codziennie przemierzamy różne dystanse, natomiast te najważniejsze i – jak się okazuje – najtrudniejsze odległości przemierzamy w naszych sercach. Te dystanse w naszym wnętrzu wyznaczają pytania, które Jezus wielokrotnie stawiał uczniom podczas swojej publicznej działalności: co jest prawdą, gdzie jest właściwa droga, po której stronie jest życie? Innymi słowy – jak w życiu należy właściwie przejść wewnętrzną drogę od zapatrzenia w siebie do zapatrzenia w Boga i drugiego człowieka – powiedział rekolekcjonista ks. Łukasz Krzewiński.
Na szlak zostali zaproszeni wszyscy, którzy kochają podróże rowerem, przygodę oraz zachwyca ich piękno świata, a jednocześnie chcieliby pogłębić swoją więź z Bogiem. – Nie zabraknie pięknych krajobrazów, świetnych ludzi, modlitwy i tego, co najważniejsze: poczucia wspólnoty oraz możliwości pogłębienia swoich relacji z Panem Bogiem – powiedział Krystian Muller.
Organizatorem wydarzenia jest Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.