Drukuj Powrót do artykułu

Pielgrzymki popularne także w Rwandzie

15 listopada 2018 | 10:49 | mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample

Rwandyjczycy są bardzo pobożni i, podobnie jak Polacy, odbywają pielgrzymki. W ósmym odcinku serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga”  znajdziemy odpowiedź na pytania: jak Rwandyjczycy czczą Chrystusa Króla Rwandy? Jak przetransportowano 4-metrową figurę Jezusa Miłosiernego do Rwandy? Ks. Leszek Czeluśniak MIC opisze rozwój kultu Miłosierdzia Bożego w Rwandzie.

Serial “Rwanda – na wzgórzach Boga” składa się z 12 odcinków, w każdym z nich przyglądamy się życiu w Rwandzie, towarzyszymy misjonarzom w ich codziennej pracy, oglądamy ich w domu, szkole, na targu i w kościele, słuchamy opowieści księży marianów oraz ich parafian o rodzinie, pracy, łasce Bożej i budowaniu wspólnoty, a także o biedzie, pomaganiu i życiu w cieniu wspomnień o ludobójstwie z 1994 r.

Producentem serialu jest Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich, wspólnota osób świeckich, które z miłości do Boga i Matki Boskiej, razem z marianami, głoszą Dobrą Nowinę całemu światu. Stowarzyszenie obejmuje swoim wsparciem również mariańskich misjonarzy z Polski, którzy pracują w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, a także udziela pomocy placówkom misyjnym na tych terenach, obecnie w Rwandzie, Kamerunie, Indiach, Brazylii i na Filipinach.

Serial “Rwanda – a wzgórzach Boga” składa się z 12 odcinków, które ukazują się w czwartki i niedziele na kanale Pomocników Mariańskich. Patronem medialnym serii jest portal eKAI.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.