Drukuj Powrót do artykułu

Pielgrzymujący na ŚDM podejmą wolontariat w zakładzie poprawczym

17 stycznia 2019 | 10:16 | azr (KAI) / pz | Panama City Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Rémi Walle / unsplash.com

14 pielgrzymów różnych narodowości postanowiło spędzić Światowe Dni Młodzieży w Panamie wśród swych rówieśników pozbawionych wolności. Dlatego przed rozpoczęciem spotkania młodych podejmą wolontariat w zakładzie poprawczym Centro de Custodia Arcoíris (Tęcza).

Młodzi wolontariusze pochodzą z Czech, Słowacji, Kolumbii, Salwadoru, Mauritiusa, Boliwii, Malezji i Wenezueli. Zamiast udziału w Dniach w Diecezjach przyjechali do domu poprawczego na przedmieściach stolicy kraju, w którym podejmują różne prace. Oprócz prac porządkowych i remontowych postanowili też ozdobić ściany budynku kolorowym muralem. Poświęcają również czas podopiecznym zakładu, którym opowiadają o swojej wierze i tradycjach krajów, z których pochodzą. Wolontariat zakończą 17 stycznia.

Podejmowanie prac społecznych i dzieł miłosierdzia towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży od kilku ich edycji. Wielu młodych włączało się w nie w Rio de Janeiro w 2013 r. i w Polsce w 2016 r. podczas Dni w Diecezjach.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.