Pierwsza konwencja stanowa polskich Rycerzy Kolumba – w Częstochowie
21 marca 2011 | 12:50 | rm Ⓒ Ⓟ
Pierwsza i historyczna konwencja stanowa polskich Rycerzy Kolumba odbędzie się w dniach 20-22 maja w Częstochowie. Ustalili tak przedstawiciele wszystkich rad rycerskich w Polsce na spotkaniu, które odbyło się Ośrodku Charytatywno-Edukacyjnym Emaus w Turno koło Białobrzegów Radomskich. W spotkaniu uczestniczył Joseph Schultz z USA, przedstawiciel Carla Andersona, najwyższego Rycerza Kolumba na świecie.
Podczas częstochowskiej konwencji zostaną wybrane nowe władze stanowe w Polsce. – Zostaną powołane też wszystkie komisje i nakreślone zostaną kierunki działań dla wszystkich Rycerzy Kolumba w Polsce – powiedział Krzysztof Orzechowski, krajowy delegat terytorialny tej największej na świecie katolickiej organizacji zrzeszającej tylko mężczyzn. W Polsce jest 29 rad Rycerzy Kolumba, skupiających ok. 1,7 tys. osób.
Utworzenie Rady Stanowej będzie historycznym momentem dla Polski oraz Rycerzy Kolumba na całym świecie. Stając się Radą Stanową, Polska osiągnie pełne uznanie na mocy Statutu, Konstytucji i Praw rządzących Zakonem. Jest to ważny krok naprzód w rozwoju Rycerzy Kolumba w Polsce – rozwoju, który stanowi pierwszą międzynarodową ekspansję Zakonu w ciągu 100 lat, a pierwszą w Europie. Bowiem Rycerzy Kolumba sprawdził do Polski abp Zygmunt Zimowski w 2006 roku.
Organizację założył pod koniec XIX wieku w piwnicy kościoła Najświętszej Marii Panny w New Haven, w stanie Connecticut, 29-letni ks. Michael McGivney. Członkowie tej rodzinnej organizacji bratniej przysięgli bronić swojej ojczyzny, rodziny i wiary. Obecnie zakon pomaga rodzinom osiągnąć bezpieczeństwo finansowe poprzez ubezpieczenie na życie, renty dożywotnie i długoterminowe programy ubezpieczeniowe, poświęca wiele czasu służbie społecznej i wolontariatowi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.