Piesza Pielgrzymka Bożego Miłosierdzia z Jasnej Góry do Łagiewnik
10 czerwca 2023 | 16:58 | mir | Jasna Góra Ⓒ Ⓟ
22. Piesza Pielgrzymka Bożego Miłosierdzia wyruszyła dziś z Jasnej Góry do Krakowa – Łagiewnik. Hasło, jakie przyświeca pątnikom to: „Tylko Boże Miłosierdzie może uratować ojczyznę i nasze rodziny”. Wyruszyło ponad 100 osób. Pielgrzymka tradycyjnie wychodzi w sobotę po uroczystości Bożego Ciała, by dotrzeć do Łagiewnik na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Jak przypomniał opiekun duchowy pielgrzymki, ks. Mariusz Bernyś, jest ona owocem ostatniej podroży apostolskiej papieża Jana Pawła II do Polski i jego zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu w Krakowie-Łagiewnikach. – Pielgrzymkę tę nazywamy wielką osią Bożego Miłosierdzia, wręcz polską Compostelą. Idziemy z Jasnej Góry – duchowej stolicy Polski do światowej stolicy kultu Bożego Miłosierdzia. To wielkie dziedzictwo św. Jana Pawła II – podkreślił kapłan.
Pielgrzymka zrodziła się w duchu pokuty i przebłagania za dwa totalitaryzmy XX wieku z prośbą, by zło, które niszczyło ludzkość nie powróciło. – Gdy wyrzucono Boga z konstrukcji świata, czy to w systemie sowieckim czy nazistowskich Niemiec, doprowadziło to do eksterminacji ludzi. Dzisiaj świat też nie szanuje Boga, stawiając na Jego miejscu człowieka. My idziemy w pokorze przed Bogiem, ponieważ widzimy, że ta najstraszniejsza walka świata jaka się toczy, jest walką duchową. Uczył nas Prymas Wyszyński, przy pomniku którego tu na Jasnej Górze rozpoczynamy nasza pokutną pielgrzymkę, i św. Jana Paweł II, że zwycięstwa odnosi się tylko na kolanach – mówił o przesłaniu pielgrzymki ks. Bernyś.
– Patrząc na to, co się dzieje na świecie, jak świat „pęka w podstawach”, jak wielka jest nienawiść, widzimy, że tylko Boże Miłosierdzie i tylko Jego Wszechmoc może świat uratować – mówił kapłan.
W pielgrzymce uczestniczy ok. 100 osób z całej Polski. Na trasie do grupy dołączać będą jeszcze pątnicy.
Ada Podosek pochodzi z Bielska Białej, z Pielgrzymką Zawierzenia wyruszyła po raz szósty. – To jest czas wielkiej łaski, czas wielkiej modlitwy, żeby prosić i wyprosić to, co potrzebne dla każdej rodziny, dla młodych, dla wszystkich – mówiła pątniczka. – To jest dla mnie pielgrzymka pokutna, chodzę z nią od 2016r., czerpię z niej dużo duchowych sił – dodała jedna z uczestniczek pielgrzymki, która pochodzi z Lublina.
Trasa pielgrzymki przebiega przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej z uwzględnieniem Szlaku Orlich Gniazd i licznych sanktuariów, m.in. Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy, Sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Imbramowicach.
Organizatorem pielgrzymki jest Fundacja Promień Miłosierdzia, założona została przez grupę osób, którym szczególnie bliskie jest Orędzie Bożego Miłosierdzia. Do najważniejszych zadań fundacji należy rozpowszechnianie kultu Bożego Miłosierdzia w duchu objawień św. Faustyny oraz prowadzenie działalności charytatywnej, wychowawczej i edukacyjnej w duchu Bożego Miłosierdzia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.