Drukuj Powrót do artykułu

Piła: sesja Szkoły Ducha Świętego

13 maja 2018 | 08:23 | km | Piła Ⓒ Ⓟ

W parafii ojców salezjanów odbyła się majowa sesja Szkoły Ducha Świętego. Przybyło na nią 200 charyzmatyków, głównie z południowej części diecezji. Temat spotkania “Wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego” przedstawił o. Waldemar Korba, kapucyn z Wałcza.

Na zaproszenie wspólnoty “Nazaret” 12 maja w kościele pw. św. Rodziny w Pile oraz w pobliskiej sali dawnego kina Iskra spotkało się 200 członków grup Odnowy w Duchu Świętym.

Inspiracją do nauczania w wiosennej sesji były słowa św. Franciszka z Asyżu, który zachęcał swoich braci, by za Chrystusem szli “wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego”.

– Ludzie unikają oczyszczenia przez Ducha Świętego. Nie chcą Mu pozwolić, by uwolnił ich z niektórych przywiązań – powiedział o. Korba. – Już św. Franciszek pokazywał, jak wiele przywłaszczamy: rzeczy, ludzi. A to, co przywłaszczamy, bierze nas w niewolę.

Kapucyn przekonywał, jak uwalniający jest ogień Ducha Świętego. – Ten ogień musi nas przetopić, jak złoto. Ludzie od tego uciekają. Ale bez tego nie będzie odnowy serca, a co za tym idzie, ewangelizacji.

O. Piotr Grzymała, opiekun duchowy grupy “Nazaret”, przekonuje, że wśród najczęściej pojawiających się przeszkód w życiu duchowym są: nieumiejętność przebaczenia, brak samoakceptacji, wykrzywiony obraz Boga i zranienia w miłości.

Dlatego temat zranienia wynikającego ze złej relacji z własnym ojcem uczniowie Szkoły Ducha Świętego podjęli podczas modlitwy o uzdrowienie i Mszy św. Na podstawie Modlitwy Pańskiej o. Korba wyjaśnił im w kazaniu, jak powinna się objawiać miłość człowieka do Boga Ojca.

Beata Trzmielewska koordynator świecki Odnowy w Duchu Świętym uważa, że najpilniejszą potrzebą członków Odnowy jest w ogóle wołanie o Ducha Świętego. – Widzimy, że w niektórych naszych wspólnotach zrobił się pewien zastój. Natomiast te grupy, które już ewangelizują, poczuły wiatr w żagle i widać, że to jest dobry kierunek – powiedziała.

Sobotnie spotkanie zwieńczyła modlitwa za miasto, będąca charyzmatem wspólnoty “Nazaret”. Tym razem dołączyli do niej wszyscy uczniowie Szkoły Ducha Świętego. Wieczorne spotkanie na placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II poprowadził diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym ks. Bogusław Fortuński.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest obecnie 26 grup Odnowy w Duchu Świętym. Niektóre są liczne, jak ponad 100-osobowy “Nazaret” w Pile, inne liczą kilka osób. Najmłodsza grupa powstała w tym roku w Darłowie w parafii św. Gertrudy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.