Drukuj Powrót do artykułu

Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing – wciąż można pomóc

19 stycznia 2018 | 11:31 | Szczecin / pk / bd Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Aaron Burden / unsplash.com

Mieli zebrać 600 piórników z wyposażeniem i zawieźć dla dzieci w Kenii. Odzew jednak przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Archidiecezja szczecińsko-kamieńska organizuje akcję „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. Już teraz uczniowie i darczyńcy zebrali ponad 2 tys. piórników, a liczba wciąż rośnie.

Z końcem stycznia do Afryki poleci grupa księży i świeckich i zabierze dary dla tych, którzy marzą o edukacji, a nie mają na to środków. Patronat nad akcją objęło m.in. Radio Szczecin.

– Otrzymujemy dziennie nawet kilka telefonów informujących nas, że w szkołach zbierane są piórniki i okazuje się, że zasięg jest już nie tylko w naszej archidiecezji. Cieszę się, że jest taki odzew, że przez piórnik ludzie interesują się kościołem misyjnym – mówi ks. Paweł Płaczek z Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Do tej pory w ramach innej akcji – “Adopcji na odległość” – udało się pomóc ponad 300 dzieciom w Kenii dzięki ofiarności szkół i osób prywatnych z terenu archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Roczne utrzymanie dziecka w zależności od tego czy jest to tylko edukacja, czy również internat waha się od 30 do 150 dolarów. Dzięki pomocy ludzi z Pomorza Zachodniego udało się sfinansować budowę przedszkola. W lutym maluchy mają spotykać się już w nowym budynku.

Czytaj także: Misje? Wystarczyło, że wychowałam się w diecezji tarnowskiej

“Adopcja na odległość” to pomysł, który zrodził się w Szczecinie. To tu posługują siostry felicjanki. Od ponad 30 lat jednak prowadzą również misje w Kenii i opiekują się placówkami, w których uczą się ubogie dzieci.

W lutym ub. roku katecheci byli w Kipsing. Zawieźli pomoc medyczną i szkolną, wózek inwalidzki dla chorej na raka dziewczynki, a także fundusze, m.in. na materace do internatu dla dzieci w Kipsing i kukurydzę.

Wersja do druku

Przeczytaj także

19 stycznia 2018 10:33

Program duszpasterski i obchody rocznicy niepodległości

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.