Drukuj Powrót do artykułu

Piosenka Adriano Celentano w kościele na jego 80. urodziny

09.01.2018 , Imperia / kg (KAI Imperia) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. YouTube

W uroczystość Objawienia Pańskiego osiemdziesiąte urodziny obchodził znany włoski artysta rockowy Adriano Celentano. Z tej okazji po udzieleniu wiernym końcowego błogosławieństwa proboszcz parafii świętych Antoniego i Bernardyna ze Sieny w miejscowości Borgomaro w diecezji Imperia w Ligurii ks. Massimo Borsani zaprosił obecnych do wspólnego zaśpiewania jednego z przebojów jubilata, piosenki „Azzurro”, akompaniując im na organach.

Jeden z parafian sfilmował tę scenę i umieścił na swoim profilu w Internecie. Po otrzymaniu licznych uwag, a nawet słów krytyki, wpis usunął i zatelefonował do ordynariusza diecezji, by go poinformować o całym wydarzeniu.

Biskup Guglielmo Borghetti z kolei zadzwonił do proboszcza-melomana i „dobrodusznie go skarcił”, jak doniosła lokalna prasa. Według hierarchy ks. Borsani dopuścił się „niewinnej nieostrożności i lekko przesadził”. – Chociaż Msza już się zakończyła i zostało udzielone końcowe błogosławieństwo, takich rzeczy nie robi się od ołtarza – powiedział ordynariusz diecezji Imperia, na terenie której, jak się przypuszcza, w nadmorskiej miejscowości Bordighera Adriano Celentano spędził dzień swoich osiemdziesiątych urodzin.

Wersja do druku

Przeczytaj także

09 stycznia 2018 12:33

Franciszek przypomniał światu o znaczeniu praw człowieka

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.