Drukuj Powrót do artykułu

Płock: 39 tysięcy zł od Caritasu dla ofiar nawałnic

12.09.2017 , eg, Płock, 12-09-2017 Ⓒ ℗

Kwotę 39 tysięcy zł przekazała Caritas Diecezji Płockiej na pomoc poszkodowanym w nawałnicach. Środki otrzymało 13 rodzin z terenu parafii Staroźreby i Rogotwórsk. Planuje się, że w przyszłości pomoc zostanie przydzielona ponownie.

Sierpniowe nawałnice poważnie uszkodziły kilkanaście budynków należących do mieszkańców diecezji płockiej, zwłaszcza na terenie parafii Staroźreby i Rogotwórsk.

Caritas Diecezji Płockiej przekazała 39 tysięcy złotych na remont najbardziej uszkodzonych budynków. Pomoc została przekazana 13 rodzinom z terenu diecezji, otrzymali ją, m.in. właściciele jednego z najbardziej zniszczonych domów mieszkalnych w parafii Staroźreby.

Jak zapowiada ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej, to nie koniec wsparcia dla poszkodowanych w czasie letnich burz i wichur. Zostanie ono udzielone ponownie, w miarę możliwości Caritas płockiej i potrzeb poszkodowanych.

Parafia Staroźreby w diecezji płockiej jest jednym z najbardziej poszkodowanych terenów na Mazowszu. Huragan uszkodził tam 27 budynków mieszkalnych i 62 budynki gospodarcze. Zerwał też około 1/3 dachu z kościoła parafialnego. Wsparcia finansowego poszkodowanym udzielił, m.in. zarząd województwa mazowieckiego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.