Drukuj Powrót do artykułu

Płock: 800 „Tornistrów pełnych uśmiechów” od Caritas

19.07.2018 , eg, Płock, 19-07-2018 Ⓒ ℗

800 tornistrów przekazała Caritas Diecezji Płockiej do parafii w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Tornistry zostaną przez wiernych wypełnione przyborami szkolnymi, a następnie przekazane dzieciom w rodzinach, żyjących w trudnej sytuacji materialnej. Inicjatywa ta cieszy się w diecezji płockiej dużą popularnością.

„Tornister pełen uśmiechów” to ogólnopolska akcja Caritas, w którą każdego roku włącza się także Caritas Diecezji Płockiej. W tym celu zakupiła ona 800 tornistrów szkolnych. W parafiach zostaną one wypełnione przyborami szkolnymi i przekazane dzieciom i młodzieży szkolnej. Akcja ta wpisuje się w ogólnopolski program wyrównywania szans edukacyjnych.

Chętni mogą zakupić do tornistrów m.in. piórniki, zeszyty, bloki, kredki, farby, flamastry, plastelina, przyrządy geometryczne oraz wiele innych przyborów szkolnych. W kościołach wystawiane są kosze, do których wierni składają przybory. Tornistry z przyborami zostaną przekazane dzieciom przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W parafiach akcją zajmują się proboszczowie, Parafialne Zespoły Caritas i zespoły charytatywne. Cieszy się ona dużą popularnością. Niektóre parafie decydują się na dokupienie tornistrów z zawartością z własnych środków.

Do włączenia się w akcję Caritas Diecezji Płockiej zachęca także osoby prywatne i firmy. Artykuły szkolne można dostarczyć bezpośrednio do siedziby organizacji przy ulicy Sienkiewicza 34 w Płocku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.