Płock: agregaty prądotwórcze i łóżka dla żołnierzy i ludności Ukrainy
15 lutego 2023 | 22:27 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ
Miasto Płock oraz Stowarzyszenie Więzionych i Represjonowanych w PRL „Wolni i Niezależni” ufundowały dla Ukrainy agregaty prądotwórcze i łóżka. Środki na ich zakup pochodzą między innymi od miast partnerskich Fort Wayne w USA i Darmstadt w Niemczech. Zakupione rzeczy trafiły w lutym do Żytomierza, Makarowa i Złoczowa.
Stowarzyszenie Więzionych i Represjonowanych w PRL „Wolni i Niezależni” zebrało pieniądze i zakupiło agregat prądotwórczy dla Ukrainy. Trafił on do Żytomierza, partnerskiego miasta Płocka. Z inicjatywą zbiórki i zakupu agregatu wyszedł Jerzy Kucharski.
Jednocześnie członkowie stowarzyszenia zachęcają płocczan, aby nie zaprzestawać pomocy Ukrainie: – Chcielibyśmy zwrócić się z apelem do wszystkich mieszkańców Płocka, żeby wszelkimi sposobami pomagali Ukrainie. Leży to nie tylko w interesie Ukrainy, ale i w dobrze pojętym interesie Polski. Poprzez naszą inicjatywę chcemy przypomnieć, że wojna za naszą wschodnią granicą wciąż się toczy – przypominają członkowie tego stowarzyszenia.
Informują również, że solidaryzujący się z Ukrainą płocczanie mogą wpłacać pieniądze na konto Banku Gospodarstwa Krajowego, skąd trafiają one na konto banku Ukrainy: nr 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002, z dopiskiem „Wsparcie dla Ukrainy”.
Z kolei miasto Płock zakupiło 55 łóżek składanych typu kanadyjka oraz 20 agregatów prądotwórczych. Łóżka trafią do Makarowa koło Kijowa na potrzeby wojska, 15 agregatów prądotwórczych pojedzie do Żytomierza, a 5 agregatów do Złoczowa. Rzeczy te zostały zakupione za pieniądze wpłacane na specjalne konto pomocowe, założone przez samorząd miasta Płocka, pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy” oraz za środki pochodzące z partnerskich miast Płocka: Fort Wayne w USA i Darmstadt w Niemczech.
Agregaty i sprzęt do magazynowania prądu, to aktualnie najbardziej potrzebne na Ukrainie rzeczy. Infrastruktura energetyczna w Żytomierzu została ostrzelana przez Rosjan, mieszkańcy cierpią z powodu przerw w dostawie prądu, muszą go oszczędzać. Nigdy nie wiedzą, kiedy i na jak długo prąd zostanie wyłączony.
Do Urzędu Miasta Płocka można wciąż przekazywać żywność z długim terminem ważności do spożycia, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe. Tradycyjnie po przygotowaniu transportu zostaną one zawiezione na Ukrainę.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.