Drukuj Powrót do artykułu

Płock: „Auto Fara 2010” dla kierowców

25 kwietnia 2010 | 14:47 | eg Ⓒ Ⓟ

„Z Jezusem w drogę” – pod takim hasłem już po raz kolejny przy płockiej parafii farnej na Starym Rynku odbyła się „Auto Fara 2010”, czyli doroczne poświęcenie pojazdów na rozpoczęcie sezonu drogowego.

Poprzedziła je Msza św. w intencji kierowców oraz tych, którzy zginęli na drogach. Tegoroczna „Auto Fara” zbiegła się z Dniem Modlitw za Kierowców.

„Wszyscy tu obecni korzystamy z dróg, w większości jesteśmy zapewne kierowcami. Jako chrześcijanie powinniśmy prowadzić pojazdy zgodnie z przepisami – podkreślił podczas Mszy św. ks. kan. Wiesław Gutowski, proboszcz parafii farnej. – Niech serce i umysł podpowiadają nam jak podróżować, jak poruszać się wspólnie po drogach, aby każdy z nas mógł dotrzeć do celu” – mówił do kierowców i właścicieli pojazdów.

Ks. Gutowski apelował także o rozsądek, roztropność, zachowanie zasad bezpieczeństwa, czujności oraz o to, aby przede wszystkim nie łamać przepisów związanych z nadmierną prędkością, co jest główną przyczyną wypadków drogowych.

Podczas imprezy poświęcono ponad 200 pojazdów z całego miasta: rowerów, motocykli i samochodów. Każdy z kierowców otrzymał na pamiątkę obrazek i plakietkę ze św. Krzysztofem, patronem kierowców. Były także zbierane środki na wakacyjne wyjazdy dla ministrantów i harcerzy, którzy pomagali w całej akcji.

Organizatorem „Auto Fary” była parafia farna oraz płocczanin Sławomir Roszkowski, pasjonat pojazdów zabytkowych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.