Drukuj Powrót do artykułu

Płock: Caritas pomaga potrzebującym podczas zimy

07 stycznia 2009 | 14:33 | xto Ⓒ Ⓟ

Caritas Diecezji Płockiej w okresie nasilonych mrozów zwiększyła pomoc dla bezdomnych i potrzebujących. W społecznej stołówce wydaje dziennie 300 posiłków, w Domu dla Bezdomnych przebywa obecnie ok. 50 mężczyzn, są jeszcze wolne miejsca.

Ostry atak mrozów po raz kolejny skłania diecezjalne Caritas do udzielania pomocy bezdomnym i najuboższym. Taką pomoc świadczy również Caritas Diecezji Płockiej. Jak podaje rzecznik prasowy diecezji płockiej Elżbieta Grzybowska, są jeszcze wolne miejsca w „Domu dla bezdomnych” przy ul. Sienkiewicza 54. Obecnie przebywa w nim około 50 mężczyzn, skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku. Pobyt w domu refundowany jest przez MOPS. Podopieczni mają zapewnione trzy posiłki dziennie.

Ponadto potrzebujący mogą skorzystać z obiadów wydawanych w społecznej stołówce Caritas przy ul. Sienkiewicza 35. Codziennie wydawanych jest w niej około 300 posiłków. W tym przypadku również potrzebne jest skierowanie z MOPS.

Więcej informacji w sprawie pomocy Caritas dla potrzebujących można uzyskać pod numerem tel. (0-24) 267-82-44.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.