Drukuj Powrót do artykułu

Płock: Dzień Otwartych Drzwi w seminarium (zapowiedź)

19.05.2017 , eg, Płock, 19-05-2017 Ⓒ ℗

Msza św. w intencji darczyńców Wyższego Seminarium Duchownego, mecz piłki nożnej i program powołaniowy Kleryckiego Koła Teatralnego znajdą się w programie Dnia Otwartych Drzwi płockiego seminarium w sobotę 20 maja. Wstęp na uczelnię mają ci wszyscy, którzy chcieliby poznać codzienne życie alumnów oraz funkcjonowanie płockiej uczelni dla przyszłych kapłanów.

Dzień Otwartych Drzwi rozpocznie się o godz. 10.00. Jego uczestników na Sali Biskupów WSD powita rektor uczelni ks. prał. dr Marek Jarosz. Ponadto Klerycka Grupa Teatralna zaprezentuje słowno-muzyczny program powołaniowy. Pół godziny później uczestnicy, a także członkowie Koła Przyjaciół WSD będą mogli przy kawie i ciastku porozmawiać z władzami uczelni, wykładowcami i alumnami.

Wszyscy zainteresowani nauką w WSD będą mogli także zwiedzić budynek wraz z alumnami z Kleryckiej Grupy Powołaniowej. Zwiedzający będą mogli zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne, zapytać o życie codzienne środowiska seminaryjnego, poznać funkcjonujące koła zainteresowań.

Następnie Mszy św. w kaplicy seminaryjnej będzie przewodniczył rektor ks. Marek Jarosz, a kazanie wygłosi ks. dr Artur Janicki, odpowiedzialny w diecezji za formację ministrantów. Podczas Mszy św. zaplanowano też błogosławieństwo lektorów i ceremoniarzy.

W ramach Dnia Otwartych Drzwi zaplanowano też mecz piłki nożnej o puchar rektora uczelni. Wezmą w nim udział młodzieżowe drużyny męskie m.in. klerycy WSD.

„Dzień Otwartych Drzwi w seminarium to dobra okazja, aby zobaczyć, jak funkcjonuje nasza uczelnia, gdzie mieszkają klerycy, poznać ich tryb życia oraz zainteresowania. W szczególny sposób wydarzenie to jest adresowane do ministrantów, animatorów liturgicznych, lektorów oraz ich bliskich, a także wszystkich, których interesuje życie seminaryjne” – informuje ks. Tomasz Brzeziński, dyrektor Diecezjalnego Centrum Powołaniowego w Płocku i opiekun Kleryckiej Grupy Powołaniowej.

W ubiegłym roku w Dniu Otwartych Drzwi z możliwości zwiedzenia gmachu seminarium w Płocku oraz poznania jego funkcjonowania skorzystało kilkaset osób z diecezji płockiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.