Drukuj Powrót do artykułu

Płock: Dzień Otwartych Drzwi w Szkołach Katolickich (zapowiedź)

21.04.2017 , eg, Płock, 21-04-2017 Ⓒ ℗

Publiczna prezentacja oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018, możliwość uzyskania informacji o ofercie szkolnej i podsumowanie wyników konkursów szkolnych, znajdzie się w programie Dnia Otwartych Drzwi Szkół Katolickich 22 kwietnia, które od września rozpoczną działalność w Płocku.

Spotkanie dla wszystkich, którzy interesują się ofertą szkół katolickich, rozpocznie się 22 kwietnia o godz. 10.00 w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Abp. A.J. Nowowiejskiego 22 w Płocku.

Dla uczestników dostępny będzie: punkt informacyjny dla liceum, punkt informacyjny dla klasy VII szkoły podstawowej, punkt informacyjny dla klasy I szkoły podstawowej, stoiska naukowe, stoisko zabaw dla dzieci, możliwość spotkania z nauczycielami i uczniami liceum i gimnazjum z Sikorza.

Na godz. 11.00 zaplanowano publiczną prezentację oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018. Godzinę później koncert da szkolny zespół muzyczny. O godz. 12.30 odbędzie się podsumowanie wyników konkursów organizowanych przez szkoły katolickie i wręczenie nagród laureatom. Zakończenie spotkania odbędzie się około godz. 13.00.

„Przez cały czas trwania Dnia Otwartych Drzwi będzie czynny sekretariat szkół przy ul. Abp. A. J. Nowowiejskiego 2, gdzie będzie można uzyskać dodatkowe informacje, pobrać niezbędne do rekrutacji dokumenty oraz złożyć podanie o przyjęcie do klasy I SP, klasy VII SP i klasy I liceum. Na dzieci czekają atrakcje, spotkanie z nauczycielkami, które będą je uczyły w klasie pierwszej i w świetlicy szkolnej oraz upominki szkolne” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Szkoły katolickie diecezji płockiej: Niepubliczne Gimnazjum Katolickie im. bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego i bł. bp. Leona Wetmańskiego, Katolickie Liceum Ogólnokształcące (szkoły koedukacyjne) i Niższe Seminarium Duchowne im. św. Stanisława Kostki, są jedynymi placówkami oświatowymi, prowadzonymi przez diecezję płocką.

Decyzją biskupa płockiego Piotra Libery, w związku w reformą oświaty, od września będą funkcjonować w Płocku, na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Powstanie tam katolicka szkoła podstawowa i katolickie liceum ogólnokształcące.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.