Drukuj Powrót do artykułu

Płock: finał akcji kolędników misyjnych

11 stycznia 2018 | 14:14 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

Bądźcie agentami Dobrej Nowiny w świecie – mówił bp Mirosław Milewski, który przewodniczył Mszy św. w katedrze płockiej na zakończenie diecezjalnej akcji kolędników misyjnych. Kolędnicy przekazali też środki dla dzieci z Syrii i Libanu, które zbierali w swoich parafiach w ramach misyjnej akcji.

W Mszy św. w płockiej bazylice katedralnej uczestniczyło niema 500 dzieci wraz z opiekunami, którzy podczas tegorocznej akcji kolędników misyjnych zbierali środki dla swoich rówieśników z Syrii i Libanu. Bp Milewski podziękował wszystkim za „dobre, ewangeliczne zamieszanie misyjne”.

Bp Milewski odwołał się filmu o agencie Jamesie Bondzie, którego gra Pierce Brosnan. Aktor ten otwarcie przyznaje się, że jest człowiekiem wierzącym, katolikiem i w niedzielę służy do Mszy św. – Powinniście być agentami Dobrej Nowiny w świecie, który bardzo potrzebuje Ewangelii – apelował hierarcha.

Kazanie podczas Mszy św. wygłosił ks. kan. Grzegorz Mierzejewski, diecezjalny referent ds. misji, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Mochowie. – Misjonarz, to sługa, to współpracownik Pana Jezusa, który niesie innymi Dobrą Nowinę. Wy też jesteście jego współpracownikami – zapewnił dzieci i młodzież.

Przypomniał również na co pójdą zebrane przez kolędników pieniądze: na Bliskim Wschodzie trwa wojna, podczas której dzieci tracą rodziców, nie mogą chodzić do szkoły, cierpią głód i niedostatek. Takim właśnie dzieciom pomagają kolędnicy misyjni, ale też dzieci pierwszokomunijne. W ten sposób tworzy się „wielką wspólnotę misyjną”.

W tym roku do Płocka na zakończenie akcji kolędników misyjnych przyjechała rekordowa grupa dzieci – ok. 500 osób z: Mochowa, Brwilna i Maszewa, Dobrzykowa, Ojrzenia, Kryska i Szczytna, Płońska i Siedlina, Krzynowłogi, Sulerzyża, parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, Gralewa, Niedzborza, Zeńboka, parafii św. Stanisława Kostki w Pułtusku, Karniewa, Świętego Miejsca oraz Staroźreb.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.