Płock: hipoterapia dla dzieci w parafii św. Benedykta
13 listopada 2010 | 21:09 | eg Ⓒ Ⓟ
„W siodle zdrowiej – kontynuacja nauki jazdy konnej oraz hipoterapii” – pod takim hasłem w parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu od sierpnia do listopada odbywały się zajęcia z hipoterapii dla dzieci. W sobotę 13 listopada odbyło się podsumowanie projektu, na który parafia otrzymała środki w ramach IV edycji Funduszu Grantowego dla Płocka. Podsumowanie projektu połączono z tradycyjnym „Hubertusem”.
Parafia otrzymała na realizację projektu kwotę 6900 zł. Uczestnikami projektu były dzieci i młodzież ze świetlicy Parafialnego Klubu Sportowego „Benedykt” oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 33 w Płocku. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem instruktor Aleksandry Kujawy i hipoterapeutki Doroty Frydrysiak. Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy.
„Zajęcia z hipoterapii organizowaliśmy przy parafii już po raz drugi. Powtórzyliśmy te zajęcia, ponieważ było duże zainteresowanie taką formą terapii dzieci niepełnosprawnych. Wykorzystaliśmy własne konie, chcąc pomóc dzieciom i młodzieży, którzy nie mogą uprawiać sportów tak, jak osoby zdrowe” – mówił ks. Krzysztof Jaroszewski, proboszcz parafii św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, organizator zajęć z hipoterapii.
Podsumowanie projektu połączono z tradycyjnym „Hubertusem” PKS „Benedykt”. Rozpoczęto go pieśnią „Boże coś Polskę”. Modlitwę przed pościgiem za lisem poprowadził ks. prał. Andrzej Kondracki, który przypomniał historię patrona myśliwych św. Huberta. W rolę „lisa” wcielił się ks. Bogdan Pawłowski z Ratowa. Puchar dla zwycięzcy pogoni, jeźdźca z pobliskiego Dobrzykowa, ufundował bp Piotr Libera, który za przyczyną św. Huberta życzył jeźdźcom bezpiecznej jazdy.
Na zakończenie spotkania odbyła się biesiada myśliwska m.in. z udziałem kombatantów i Stowarzyszenia 4. Pułku Strzelców Konnych w Płocku. Towarzyszył jej śpiew pieśni niepodległościowych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.