Drukuj Powrót do artykułu

Płock: Msza św. w Hospicjum Caritas przed Światowym Dniem Chorego

09 lutego 2018 | 13:58 | Płock / eg Ⓒ Ⓟ

Podopieczni Hospicjum i Warsztatów Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Płockiej, wzięli udział 9 lutego w Mszy św. z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego. Wspólnej modlitwie w intencji wszystkich chorych, pozostających pod opieką Caritas, przewodniczył ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

Ks. Szczepan Bugaj przypomniał uczestnikom modlitwy z okazji Światowego Dnia Chorego, że został on wyznaczony na dzień 11 lutego ze względu na datę objawień Matki Bożej Bernardetcie Soubirous w Lourdes w 1858 roku. „To w Maryi trzeba szukać pociechy i wsparcia. To Ona troskliwie opiekuje się chorymi” – podkreślił kaznodzieja.

Odniósł się także do uzdrowień, jakie mają miejsce w Lourdes, za wstawiennictwem Matki Bożej i przypomniał słowa Maryi do Jezusa z Kany Galilejskiej: „Czyńcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5), wskazując, że w każdej rzeczy trzeba pełnić wolę Syna Bożego.

W Mszy św. w kaplicy Hospicjum Caritas wzięli udział podopieczni Hospicjum Caritas, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas oraz opiekunowie i rodziny osób chorych.

Duszpasterze odwiedzili także chorych, którzy nie mogli opuścić swoich łóżek.

Wszyscy podopieczni Hospicjum otrzymali na pamiątkę obrazek z fragmentem Orędzia papieża Franciszka na XXVI Światowy Dzień Chorego.

Hospicjum Caritas Diecezji Płockiej powstało kilkanaście lat temu. Świadczona w nim opieka odbywa się w ramach Centrum Charytatywno-Opiekuńczego im. bł. abp. A.J. Nowowiejskiego. Chorzy mają zapewnioną opiekę stacjonarną przy ul. Sienkiewicza 54 oraz w hospicjum domowym. Prowadzona jest też długoterminowa opieka pielęgniarska.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.