Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Drukuj Powrót do artykułu

Płock: Msza św. w Hospicjum Caritas w Światowym Dniu Chorego

eg, Płock, 10-02-2017

opublikowano 10.02.2017 13:22

Podopieczni Hospicjum i Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Płockiej 10 lutego wzięli udział we Mszy św. z okazji XXV Światowego Dnia Chorego. Wspólnej modlitwie w intencji wszystkich chorych, pozostających pod opieką Caritas, przewodniczył ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

W kazaniu przypomniał, że patronką Światowego Dnia Chorego, a zarazem pośredniczką Boga, jest św. Scholastyka, siostra bliźniaczka św. Benedykta, założycielka zakonu benedyktynek. Zwrócił też uwagę na misję błogosławionych Dzieci z Fatimy. „Matka Boża wzywała ich do odmawiania modlitwy różańcowej. W 100-lecie Objawień Fatimskich właśnie tą modlitwą powinniśmy często się modlić” – zachęcił uczestników Mszy ks. Szczepan Bugaj.

Przytoczył także modlitwę papieża Franciszka z Orędzia na XXV Światowy Dzień Chorego, zwracającą się do Maryi, która „przygarnia każdego jak dziecko, podtrzymuje ufne oczekiwanie serc, spieszy z pomocą w chorobach i cierpieniach: „Prowadź nas do Chrystusa, Twojego Syna a naszego Brata, i pomóż nam powierzyć się Ojcu, który dokonuje wielkich rzeczy” – podsumował kaznodzieja.

W Mszy św. w kaplicy Hospicjum Caritas wzięli udział podopieczni Hospicjum Caritas, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas oraz opiekunowie i rodziny osób chorych.

Duszpasterze odwiedzili także chorych, którzy nie mogli opuścić swoich łóżek. Wszyscy podopieczni otrzymali na pamiątkę obrazek z modlitwą papieża Franciszka, przygotowaną z okazji Światowego Dnia Chorego.

Hospicjum Caritas Diecezji Płockiej powstało kilkanaście lat temu. Świadczona w nim opieka odbywa się w ramach Centrum Charytatywno-Opiekuńczego im. bł. abp. A.J. Nowowiejskiego. Chorzy mają zapewnioną opiekę stacjonarną przy ul. Sienkiewicza 54 oraz w hospicjum domowym. Prowadzona jest też długoterminowa opieka pielęgniarska.

Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.