Drukuj Powrót do artykułu

Płock: plany Akcji Katolickiej na nowy rok duszpasterski

22.02.2018 , eg, Płock, 22-02-2018 Ⓒ ℗

Sympozjum naukowe o 100-leciu odzyskania niepodległości, czytanie Pisma św. w galerii handlowej i piesza pielgrzymka do miejsca wojennego internowania bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego, znalazły się w programie inicjatyw Akcji Katolickiej diecezji płockiej w nowym roku duszpasterskim.

Akcja Katolicka diecezji płockiej w nowym roku duszpasterskim postanowiła wyjść z nową inicjatywą w Tygodniu Biblijnym, który obchodzony jest w maju: „W tym roku postanowiliśmy zrezygnować z organizacji Maratonu Biblijnego przez katedrą płocką. Zamiast tego planujemy akcję `Biblia w Galerii` – miejscem jej czytania byłaby galeria handlowa w Płocku. Wydarzenie to Akcja Katolicka będzie współorganizowała ze Szkołą Nowej Ewangelizacji” – zapowiada Wiesława Winiarska, prezes Akcji Katolickiej diecezji płockiej.

Poza tym członkowie Akcji Katolickiej tradycyjnie wezmą udział w czerwcu w XI Pieszej Pielgrzymce im. bł. abp. A.J. Nowowiejskiego z Płocka do Słupna oraz we wrześniu w Pułusku w sztafecie do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – ku czci męczenników stanu wojennego.

W listopadzie odbędzie się sympozjum naukowe poświęcone 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę.
Członkowie Akcji Katolickiej diecezji płockiej wezmą też udział w pielgrzymce na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki w czerwcu oraz w marcowych rekolekcjach regionalnych w Kodniu.

Natomiast Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej zostały zobowiązane do kontynuowania systematycznej modlitwy za kapłanów, włączenia się w majowy Tydzień Biblijny, udziału w sierpniowych uroczystościach diecezjalnych Roku św. Stanisława Kostki, organizacji VI Biegu Papieskiego w październiku, upamiętnienia 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz zachęcania do zwiedzania wystawy o kulcie św. Stanisława Kostki w Muzeum Diecezjalnym w Płocku.

Program wydarzeń w nowym roku duszpasterskim zaplanowano podczas spotkania rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, odbywającej się w Płocku.

Akcja Katolicka diecezji płockiej liczy obecnie 483 członków, skupionych w 51 parafialnych oddziałach. Jej prezesem jest Wiesława Winiarska z Rypina.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.