Drukuj Powrót do artykułu

Płock: prawie 12 ton żywności ze zbiórki Caritas na Boże Narodzenie

11 grudnia 2018 | 13:48 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

Niemal 12 ton żywności udało się zebrać w 61. sklepach na terenie diecezji płockiej podczas ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak. Pomagam!”. W przedsięwzięcie zaangażowało się kilkuset wolontariuszy. Z pozyskanych produktów powstaną paczki świąteczne dla podopiecznych Caritas na terenie całej diecezji płockiej.

Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i środki czystości były zbierane na terenie diecezji płockiej w dniach 7-8 grudnia, w ramach akcji Caritas Diecezji Płockiej „Tak. Pomagam!”. Celem zbiórki było zrobienie paczek świątecznych i podarowanie ich przed Bożym Narodzeniem osobom biednym i głodnym.

Zbiórka żywności została przeprowadzona w diecezji płockiej w 61. sklepach sieci handlowych Lidl, Lewiatan, Biedronka i Mila – w Płocku, Mławie, Makowie Mazowieckim, Pułtusku, Żurominie, Sierpcu, Nasielsku, Płońsku, Nowym Dworze Mazowieckim i Bielsku.

Przedmiotem zbiórki były artykuły codziennej potrzeby, takie jak: olej, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne. Zbierane były też środki czystości.

Zebrane dary zostaną przed Bożym Narodzeniem przekazane osobom potrzebującym z terenu całej diecezji płockiej: – W tym roku zebraliśmy niemal o dwie tony żywności więcej niż w ubiegłym roku przed Bożym Narodzeniem. To znaczy, że diecezjanie chętnie dzielą się tym, co mają, z ludźmi biednymi – komentuje ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas diecezji płockiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.