Drukuj Powrót do artykułu

Płock: rekolekcje dla wdów, wdowców i osób z problemami onkologicznymi

13 marca 2018 | 19:08 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

“Byłem chory, a zatroszczyliście się o mnie. Posługa wolontariusza” – pod takim hasłem w Płocku w dniach 15-17 marca odbędą się rekolekcje dla wdów, wdowców i osób z problemami onkologicznymi. Ich patronem będzie śp. ks. Piotr Błoński – kapłan, który zmarł kilka lat temu w wieku 25 lat. W czasie rekolekcji świadectwa będą głosić osoby pomagające chorym w znoszeniu ich cierpienia.

Rekolekcje dla wdów, wdowców i osób z problemami onkologicznymi potrwają od 15 do 17 marca, początek spotkań o godz. 9.00 w bazylice katedralnej w Płocku. Ich organizatorem jest ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, wykładowca Seminarium Duchownego w Płocku i UKSW w Warszawie, który jest także opiekunem duchowym płockiej wspólnoty wdów konsekrowanych. Tegoroczne hasło rekolekcji brzmi: „Byłem chory, a zatroszczyliście się o mnie. Posługa wolontariusza”.

W czwartek 15 marca Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Szuliński, kapelan Hospicjum Płockiego p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej. Będzie można też wysłuchać świadectwa wolontariuszki Henryki Krukowskiej z Legionu Maryi. Odbędzie się błogosławieństwo chorych i odmówiona zostanie modlitwa do św. Antoniego oraz św. Jana Pawła II.

W piątek 16 marca Mszy św. przewodniczyć będzie proboszcz parafii katedralnej ks. kan. Stefan Cegłowski, natomiast świadectwo wygłosi Barbara Mastalerczuk. Po błogosławieństwie chorych wierni pomodlą się wspólnie modlitwą do św. Faustyny.

Natomiast w sobotę 17 marca Mszy św. przewodniczyć będzie ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, organizator rekolekcji. Tym razem uczestnicy wysłuchają świadectwa wdowy konsekrowanej Marii Cybart i pomodlą się do św. Ojca Pio.

Patronem rekolekcji jest śp. ks. Piotr Błoński – kapłan diecezji płockiej, który zmarł na chorobę nowotworową w 2014 r., w wieku zaledwie 25 lat. Gdy był już ciężko chory, podczas różnych spotkań oraz tych rekolekcji dawał świadectwo swojej wiary.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.