Drukuj Powrót do artykułu

Płock: stypendia dla uczniów od parafii w Dniu Papieskim

08.10.2017 , eg, Płock, 08-10-2017 Ⓒ ℗

Trzynaście stypendiów z Parafialnego Funduszu Stypendialnego im. św. Papieża Jana Pawła II przyznano w XVII Dniu Papieskim w parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku. W ciągu 7 lat istnienia tego funduszu, łącznie z rokiem bieżącym, przyznano 73 stypendia na kwotę ponad 118 tys. zł.

O ubieganie się o stypendia z Parafialnego Funduszu Stypendialnego im. św. Jana Pawła II uprawnieni byli mieszkańcy parafii pw. św. Bartłomieja: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i wyższych. Warunkiem były dobre wyniki w nauce oraz trudna sytuacja materialna rodziny (tzn. miesięczny dochód na osobę w rodzinie poniżej 1000 zł netto).

W roku szkolnym 2017/18 złożono 13 wniosków o stypendia. Przyznano 13 stypendiów, w tym sześć po 2000 zł, trzy po 1500 zł, a cztery po 1000 zł. Łączna suma przyznanych w tym roku stypendiów wyniosła 20500 zł. Średnia ocen stypendysty wyniosła 4,56, a średni dochód netto na 1 osobę w rodzinie stypendysty wyniósł 639 zł.

Decyzje o przyznaniu stypendiów zostały wręczone podczas XVII Dnia Papieskiego. Stypendia będą wypłacane w 10 ratach, w miesiącach nauki szkolnej.

„Stypendia pochodzą z ofiar składanych na tacę w czasie zawierania sakramentu małżeństwa, z tac zbieranych w różnych okolicznościach i ze zbiórki do puszek. Także indywidualne osoby wsparły Fundusz Stypendialny. Pomaga nam Caritas Diecezji Płockiej i wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Zachęcamy i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie funduszu” – mówią Anna Czajkowska, prezes Parafialnego Funduszu Stypendialnego oraz proboszcz parafii ks. prał. Wiesław Gutowski.

Parafia św. Bartłomieja w Płocku powołała Parafialny Fundusz Stypendialny im. bł. Papieża Jana Pawła II w czerwcu 2011 r. Inspiracją do powstania funduszu były m.in. słowa, które wypowiedział święty Papież Jan Paweł II w Płocku, w homilii na Mszy św. w dniu 7 czerwca 1991 r. „Życzę wam, drodzy moi rodacy, żebyście w swoich dążeniach do polepszenia bytu materialnego nie zagubili zwyczajnej ludzkiej wrażliwości na cudzą biedę”. W ciągu 7 lat istnienia Parafialnego Funduszu Stypendialnego, łącznie z rokiem bieżącym, przyznano 73 stypendia na kwotę 118 100 zł.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.