Drukuj Powrót do artykułu

Płock: Wielkopostne Rekolekcje Radiowe

28.02.2018 , eg, Płock, 28-02-2018 Ⓒ ℗

„Wielkopostne Rekolekcje Radiowe”, emitowane dwa razy dziennie, to jedna z propozycji Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, aby dobrze przeżyć Wielki Post i przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na uwagę zasługuje także cykl rozważań o kościołach stacyjnych w Rzymie. Rekolekcje są dostępne także na facebookowym profilu radia.

Przez wszystkie dni Wielkiego Postu na falach Katolickiego Radia Diecezji Płockiej jest emitowany cykl audycji pod tytułem: „Wielkopostne Rekolekcje Radiowe” – rano o godz. 6.40 i przed południem o godz. 11.55, na falach radiowych: 104,3 Mhz – Płock oraz 103,9 Mhz – Ciechanów. Są to krótkie 3-minutowe rozważania Ewangelii dnia, rozumianej jako Słowa Życia. Rozważania przygotował i prowadzi ks. Krzysztof Jończyk, były dyrektor rozgłośni, a obecnie proboszcz parafii Sadłowo.

Z kolei od poniedziałku do piątku, po Koronce do Bożego Miłosierdzia, emitowanej o godzinie 15.00, na antenie KRDP można wysłuchać nowej audycji „Śladami Kościołów Stacyjnych Rzymu”, którą przygotowuje ks. dr Wojciech Kućko, teolog, dyrektor wydziału ds. rodzin w płockiej Kurii, wykładowca w seminarium duchownym.

Natomiast w każdy piątek rozgłośnia zaprasza na transmisję Drogi Krzyżowej z ciechanowskiej parafii św. Józefa (Fary) oraz na Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.00, transmitowanego z bazyliki katedralnej w Płocku.

Dopełnieniem wielkopostnej oferty programowej będzie transmisja rekolekcji wielkopostnych z katedry w dniach 4-6 marca, prowadzonych przez znanego dominikanina o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP z Łodzi (niedziela godz. 10.00, poniedziałek – wtorek godz. 18.00) oraz transmisja z ciechanowskiej Fary w dniach 11-14 marca (godzina 18.00).

Szczegóły znaleźć można na stronie: www.krdp.fm oraz na portalu społecznościowym facebook.com/krdpfm.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.