Drukuj Powrót do artykułu

Płock: Wiesława Winiarska nowym prezesem Akcji Katolickiej diecezji płockiej

21.04.2017 , eg, Płock, 21-04-2017 Ⓒ ℗

Wiesława Winiarska została nowym prezesem Akcji Katolickiej diecezji płockiej. Zastąpiła Danutę Janicką, która piastowała tę funkcje przez około 15 lat. Nowa prezes w poprzedniej kadencji była wiceprezesem zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Nowa prezes Akcji Katolickiej Wiesława Winiarska (ur. 1956) mieszka w parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie, a pochodzi z pobliskiego Osieka. Jest wdową, ma dwoje dorosłych dzieci: córkę Agnieszkę i syna Jacka.

Jest absolwentką wydziału humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z zawodu jest pedagogiem o specjalności opiekuńczo-wychowawczej, logopedą, neurologopedą, terapeutą słuchu i mowy. Od 1980 r. pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rypinie.

Członkiem Akcji Katolickiej jest od kilkunastu lat, od 8 lat pełniła funkcję prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie. Przez minione 4 lata pełniła też funkcję wiceprezesa zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Wielokrotnie uczestniczyła w spotkaniach formacyjnych, kongresach i pielgrzymkach, organizowanych przez Akcję Katolicką m.in. z okazji beatyfikacji i kanonizacji św. Jana Pawła II. Jest również członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

„Jestem wdzięczna za zaufanie, jakie mi okazano, powierzając funkcję prezesa Akcji Katolickiej diecezji płockiej. Postaram się kontynuować wszystko to, co było do tej pory dobre i piękne w działalności Akcji, zarazem szukając nowych inspiracji w duchu nowej ewangelizacji i akcyjnego zawołania <Odnowić wszystko w Chrystusie>” – mówi Wiesława Winiarska.

Dodaje, że bycie członkiem Akcji Katolickiej, dzięki odpowiedniej formacji, daje możliwość działania na wielu polach m.in. inicjowania przedsięwzięć parafialnych o charakterze religijnym i kulturalnym.

Wiesława Winiarska zastąpiła Danutę Janicką, która pełniła funkcję prezesa Akcji Katolickiej diecezji płockiej przez około 15 lat.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.