Płock: „Zamyślenie Adwentowe” dla nauczycieli
18 grudnia 2009 | 17:26 | eg Ⓒ Ⓟ
Nauczyciele z Płocka i okolic wzięli udział w „Zamyśleniu Adwentowym”, jakie odbyło się w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Płocku. Nauczyciele wzięli udział we Mszy św. oraz wysłuchali prelekcji ks. prof. Ireneusza Mroczkowskiego, wykładowcy w WSD w Płocku i UKSW w Warszawie, na temat publicznego fałszowania moralności.
W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty z Płocka i okolic. Rozpoczęła je Msza św., której przewodniczył ks. dr Andrzej Krasiński, dyrektor wydziału katechetycznego w Kurii Diecezjalnej w Płocku.
Adwentową homilię dla uczestników spotkania wygłosił ks. dr Rafał Bednarczyk, pracownik wydziału katechetycznego: „Adwent ma nas uczyć cierpliwości, umiejętności oczekiwania na coś ważnego. W dzisiejszym świecie brak nam tej umiejętności czekania, ale przyjście Pana może nas skłonić do wyrabiania w sobie tej umiejętności”, głosił kaznodzieja.
Po Mszy św. odbyła się prelekcja ks. prof. Ireneusza Mroczkowskiego. Prelegent zastanawiał się, czy prawdziwym zadaniem dzisiejszych czasów jest kreowanie rzeczywistości, czy też jej opisywanie: „Często mamy do czynienia z publicznym fałszowaniem rzeczywistości: języka i postaw. Nie wiemy, czy mamy wierzyć mediom i jak daleko mogą posunąć się dziennikarze, ale nie chcemy, aby łamali oni zasady etyczne”, akcentował ks. Mroczkowski.
Profesor podkreślał, że „istnieje potrzeba kształtowania sumień”, a chrześcijanin „powinien nie tylko mówić o prawdzie, ale przede wszystkim żyć prawdą”. W ten sposób będzie „dawał świadectwo o swoim chrześcijaństwie”.
Organizatorami „Zamyślenia Adwentowego” dla nauczycieli byli diecezjalni duszpasterze nauczycieli: ks. dr Marek Wilczewski z Kurii Diecezjalnej i ks. Andrzej Kurto SDB z płockiej „Stanisławówki”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.