Drukuj Powrót do artykułu

„Płockie Walentynki” dla szukających miłości (zapowiedź)

13.02.2017 , eg, Płock, 13-02-2017 Ⓒ ℗

Przedstawienie odkłamanej historii św. Walentego i wspólna modlitwa dziękczynna znajdą się w programie pierwszych „Płockich Walentynek”, odbywających się pod hasłem „Szukający miłości”. Do udziału w nich 14 lutego zostali zaproszeni narzeczeni, małżeństwa, osoby żyjące w związkach niesakramentalnych i wszyscy chętni.

Pierwsze „Płockie Walentynki” pod hasłem „Poszukujący miłości”, odbędą się 14 lutego o godz. 19.00 w kolegiacie św. Bartłomieja (kościele farnym). Spotkanie będzie miało charakter nabożeństwa modlitewnego. Do udziału zaproszeni są narzeczeni, małżeństwa, osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, zakochani i wszyscy chętni wierni.

Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że zaproszenia przekazane do parafii i szkół za pośrednictwem katechetów, trafią do adresatów i w płockiej kolegiacie św. Bartłomieja nie zabraknie osób, które proszą Boga o spełnioną miłość ludzką.

„Św. Walenty w naszej kulturze jest patronem zakochanych, a Kościołowi zależy na tym, aby w dniu, w którym obchodzone jest jego wspomnienie, ten dzień także był świętem. Zanim zakochani pójdą na dyskotekę, niech najpierw przyjdą się pomodlić” – zachęca ks. dr Wojciech Kućko z wydziału ds. rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej uczestnicy dowiedzą się, kim naprawdę był św. Walenty, a w drugiej podziękują Bogu w modlitwie za Jego miłość do człowieka.

Przedsięwzięcie inicjują: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Parafia pw. św. Bartłomieja w Płocku oraz Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” w Płocku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.