Drukuj Powrót do artykułu

Płońsk: akcja zbiórki krwi dla szpitala

25 kwietnia 2010 | 15:33 | eg Ⓒ Ⓟ

W parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku odbyła się zbiórka krwi na potrzeby płońskiego szpitala. Na apel duszpasterzy, którzy zachęcali krwiodawstwa po każdej Mszy św., odpowiedziało około 30 osób. Łącznie oddały one 12,6 litra krwi.

„Myśl o zbiórce zrodziła się w czasie świąt wielkanocnych, gdy kolejny raz wspominaliśmy niepojętą miłość Chrystusa, która objawiła się w oddaniu życia za nas – wyjaśnia ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. – Oddanie krwi to przecież podzielenie się życiem z drugim człowiekiem, który bardzo potrzebuje tego daru” – mówi inicjator akcji.

Ks. Sajewski, który sam jest honorowym krwiodawcą, dodaje, że do zorganizowania akcji zmobilizował parafian także patron – św. Maksymilian Kolbe, który oddał własne życie za współwięźnia. Przypomina, że św. Maksymilian jest również patronem honorowych dawców krwi.

Zbiórka krwi była przeprowadzana po każdej Mszy św. Dar w całości został przekazany na potrzeby szpitala w Płońsku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.