Drukuj Powrót do artykułu

Płońsk: spotkania dla osób starszych i niepełnosprawnych w Roku św. Brata Alberta

11.08.2017 , eg, Płońsk, 11-08-2017 Ⓒ ℗

Cykl comiesięcznych spotkań modlitewno-integracyjnych dla osób niepełnosprawnych i starszych, zainicjowano w Płońsku w diecezji płockiej. Odbywać się one będą w miejscowych parafiach, przy współpracy z organizacjami świeckimi. Patronem spotkań jest św. Brat Albert, którego rok właśnie jest obchodzony.

Z inicjatywą organizacji spotkań modlitewno-integracyjnych w mieście Płońsku wyszedł jeden z szafarzy Komunii św., odwiedzający osoby niepełnosprawne i starsze. Wielokrotnie zwierzały się one, że chętnie uczestniczyłyby w takich spotkaniach. Niektórzy z nic od wielu lat nie wychodzili z domu, ponieważ nie mieli takich możliwości.

Parafie miasta Płońska (św. Maksymiliana Kolbego, św. Michała Archanioła i św. Ojca Pio) postanowiły podjąć się organizacji spotkań o charakterze modlitewno-integracyjnym na swoim terenie. W programie spotkania będzie zawsze wspólna Msza św., a potem spotkanie integracyjne, podczas którego będzie można porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami czy po prostu spędzić czas w towarzystwie osób zmagających się z podobnymi problemami.

W akcję włączyły się działające w mieście organizacje, stowarzyszenia i instytucje: Stowarzyszenie “Idziemy na spacer”, Centrum Zdrowia “Szansa”, Moto Płońsk, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, Jednostka Strzelec, strażacy, zespół parafialny Caritas oraz wolontariusze. Dzięki ich zaangażowaniu osoby, które nie mogą samodzielnie wychodzić z domu, będą mogły uczestniczyć w spotkaniach “albertyńskich”.

Patronem comiesięcznych spotkań jest św. Brat Albert, którego rok właśnie jest obchodzony.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.