Poczta Polska wydała znaczek z okazji 25-lecia Radia Maryja
03 grudnia 2016 | 20:31 | pra Ⓒ Ⓟ
Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek z okazji 25-lecia Radia Maryja. Przedstawia on fragment figury Matki Bożej Fatimskiej, która znajduje się w Toruniu, w radiowej Kaplicy Zawierzenia. Znaczkowi towarzyszą koperta i datownik FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) stosowany w Urzędzie Pocztowym Toruń 1, które zaprojektowała artystka plastyk Marzanna Dąbrowska.
Znaczek pocztowy „25-lecie Radia Maryja” wprowadzony do obiegu 25 listopada 2016 roku. Znaczek o wartości A (odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym o masie do 350 g) wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 360 tys. sztuk.
Z okazji 25-lecia Radia Maryja została wydana również koperta FDC (Pierwszego Dnia Obiegu). Na kopercie znajduje się rysunek toruńskiej świątyni pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz cytat z papieża Polaka „(…) cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości”.
Zasadniczą część projektu datownika FDC stanowi logo Radia Maryja.
Autorką wszystkich projektów jest Marzanna Dąbrowska. To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl.
Biuro Prasowe Poczty Polskiej przypomina, że pierwszy sygnał z rozgłośni popłynął 8 grudnia 1991 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jej założycielem i dyrektorem jest redemptorysta o. dr Tadeusz Rydzyk. Misyjny charakter, którego podstawowym celem jest „obficie uczestniczyć w posłannictwie Kościoła”, rozgłośnia realizuje przez katechezę, modlitwę, transmisje Mszy św., nabożeństw, obchodów uroczystości, wydarzeń z życia Kościoła powszechnego i partykularnego.
W klimacie stworzonym przez Radio Maryja powstało wiele inicjatyw. Niektóre współtworzą rozgłośnię (biura i koła przyjaciół Radia Maryja, Rodzina Radia Maryja), inne zaś stały się oddzielnymi instytucjami współpracującymi z rozgłośnią (Fundacja Nasza Przyszłość, Nasz Dziennik, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja Lux Veritatis). Wsparcie duchowe i finansowe milionów słuchaczy od momentu powstania umożliwiają jego posługę. W 2008 r. Radio Maryja wraz z Telewizją Trwam i „Naszym Dziennikiem” otrzymało medal „MILITO PRO CHRISTO” przyznany śp. bp. Tadeusza Płoskiego, biskupa polowego Wojska Polskiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.