Drukuj Powrót do artykułu

Podano daty XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. młodzieży

19.11.2017 , Watykan / abd (KAI) / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. episkopat.pl

Od 3 do 28 października 2018 r. będzie trwało XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, tym razem obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Tę informację podał 18 listopada sekretariat generalny Synodu Biskupów.

Tego samego dnia papież Franciszek mianował relatora generalnego synodu, którym został przewodniczący episkopatu Brazylii, kard. Sérgio da Rocha, a także dwóch sekretarzy specjalnych XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którymi zostali włoscy kapłani: ks. Giacomo Costa SJ i ks. Rossano Sala SDB.

Czytaj także: Czego dowiedzieliśmy się o amerykańskiej młodzieży z ankiety przedsynodalnej?

Przygotowania do przyszłorocznego synodu poprzedzają liczne konsultacje, które odbywają się na całym świecie z udziałem biskupów i młodzieży. Do 30 listopada młodzi z całego świata mogą wypełniać ankietę presynodalną, dostępną na stronie synodu (do 16 listopada dostępna była także polska wersja ankiety, którą wypełniło ponad 6 tys. osób). Wcześniej, młodzi i duszpasterze z całego świata mogli też wypowiedzieć się za pomocą kwestionariusza, dołączonego do dokumentu przygotowawczego przygotowanego przez sekretariat synodu.

W ramach przygotowań w Rzymie odbyły się także międzynarodowe spotkania: na początku kwietnia, z udziałem odpowiedzialnych za duszpasterstwa młodych i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży na całym świecie, a we wrześniu zjazd, w którym wzięli udział biskupi, eksperci, animatorzy i młodzież z całego świata.

Wersja do druku

Przeczytaj także

18 listopada 2017 11:13

Benedykt XVI przyjął laureatów Nagrody Ratzingera

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.