Drukuj Powrót do artykułu

Podhale: koncerty na zakończenie okresu śpiewania kolęd

29 stycznia 2018 | 09:23 | Nowy Targ / jg Ⓒ Ⓟ

Kilka chórów z Podhala wystąpiło na tradycyjnym koncercie kolęd w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, który odbył się w niedzielny wieczór 28 stycznia. Z kolei w Zakopanem kończy się też IX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych “Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył”

– Świątynia jest chyba najpiękniejszym miejscem, aby w tak radosny sposób i ze śpiewem na ustach pozdrowić Bożą Dziecinę – zauważył ks. prałat Stanisław Strojek, proboszcz nowotarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której odbył się koncert. Duchowny zaznaczył, że to ostatnia niedziela, podczas której – zgodnie z polską tradycją – możemy śpiewać kolędy.

W koncercie wzięły udział następujący wykonawcy: chór “Watra” i “Kantylena” z Raby Wyżnej (dyr. Maria Wójcik), zespół regionalny “Olszowianie” z Olszówki (kier. zespołu Wioletta Kraus), chór “Wierchy” z Zakopanego (dyr. Wojciech Bonczyk), orkiestra parafii NSPJ w Nowym Targu (dyr. Aleksandra Cabaj) oraz gospodarze – chór parafialny “Echo Gorczańskie” pod dyr. Piotra Augustyna i z udziałem Mariana Wacha (tenor) i Marcina Augustyna (akompaniament).

Z kolei w Zakopanem pożegnanie z kolędami odbędzie się w ramach trwającego tam już od świąt IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył”. 2 lutego w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach o godz. 19. zaśpiewa Hanka Rybka.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.