Drukuj Powrót do artykułu

Pogrzeb bp. Zawistowskiego w piątek, 5 czerwca

01.06.2015 , am, lomzynskie24.pl Ⓒ ℗

5 czerwca odbędą się uroczystości pogrzebowe bp. Tadeusza Zawistowskiego. Bp senior diecezji łomżyńskiej zmarł 1 czerwca, ok. 2.00 w nocy.

1 czerwca, ok. 2.00 w nocy, w wieku 85 lat zmarł w łomżyńskim szpitalu biskup senior Tadeusz Zawistowski. Był kapłanem przez 60 lat, biskupem przez 42 lata.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek, 4 czerwca. Pogrzeb zaplanowano na piątek, 5 czerwca.

4 czerwca od godz. 16.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny, pl. Papieża Jana Pawła II), zostanie wystawiona trumna z ciałem zmarłego.

O godz. 19.00 w kościele seminaryjnym sprawowana będzie Msza św. w intencji śp. biskupa, pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Po Mszy św. modlitewne czuwanie do godz. 22.00.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 5 czerwca.

Poczty sztandarowe zgromadzą się o godz. 10.15 na placu Papieża Jana Pawła II. Przejście w procesji do katedry o godz. 10.30.

O godz. 11.00 (w katedrze) zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abp. Józefa Michalika. Homilię wygłosi biskup senior Stanisław Stefanek. Po Mszy św. ciało zmarłego zostanie przewiezione do kościoła parafialnego w Sztabinie (diec. ełcka).

O godz. 16.00 (Sztabin) zaplanowano Mszę św. pogrzebową pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura, homilię wygłosi biskup Antoni Dydycz.

Ciało śp. biskupa Tadeusza Józefa Zawistowskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Sztabinie.

Uwzględniając wrażliwość śp. biskupa Tadeusza Zawistowskiego kuria łomżyńska zwraca się z prośbą, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę do puszki „Caritas”.

Msza św. pogrzebowa z łomżyńskiej katedry będzie transmitowana przez Radio Nadzieja.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.