Pojednanie 2013

Dialog Kościoła katolickiego w Polsce z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym 2014-07-06

Katolicko-prawosławna konferencja o roli Kościołów z Polski i Rosji w budowaniu przyszłości chrześcijaństwa w Europie, która odbyła się od 28 do 30 listopada 2013 r. w Warszawie - to kolejny krok na drodze polsko-rosyjskiego pojednania, zainicjowanego orędziem patriarchy Cyryla i abp. Józefa Michalika w 2012 r. Publikujemy dossier nt. dialogu Kościoła katolickiego w Polsce z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym.

Więcej...

Konferencja: "Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Rosji" 2013-12-02

Katolicko-prawosławna konferencja o roli Kościołów z Polski i Rosji w budowaniu przyszłości chrześcijaństwa w Europie - to kolejny krok na drodze polsko-rosyjskiego pojednania, zainicjowanego ubiegłorocznym orędziem patriarchy Cyryla i abp. Michalika. Historycy, ludzie kultury, biskupi i politycy dyskutowali o tym, jak przezwyciężyć trudne karty historii oraz w jaki sposób kontynuować dialog obu społeczeństw i Kościołów.

Więcej...

Katolicko-prawosławna konferencja o przyszłości chrześcijaństwa w Europie 2013-12-02

Katolicko-prawosławna konferencja o roli Kościołów z Polski i Rosji w budowaniu przyszłości chrześcijaństwa w Europie - to kolejny krok na drodze polsko-rosyjskiego pojednania, zainicjowanego ubiegłorocznym orędziem patriarchy Cyryla i abp. Michalika. Historycy, ludzie kultury, biskupi i politycy dyskutowali o tym, jak przezwyciężyć trudne karty historii oraz w jaki sposób kontynuować dialog obu społeczeństw i Kościołów. Konferencja odbyła się od 28 do 30 listopada 2013 r. w Warszawie.

Więcej...

Zakończyła się katolicko-prawosławna konferencja o przyszłości chrześcijaństwa w Europie 2013-11-30

Wspólną modlitwą i apelem o poszukiwanie tego co łączy, w Warszawie zakończyła się katolicko-prawosławna konferencja „Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Europy”.

Więcej...

Chrześcijan łączy nie tylko przeszłość ale przyszłość 2013-11-30

Debata na temat przyszłości stosunków katolicko-prawosławnych oraz polsko-rosyjskich uwieńczyła trzydniową konferencję, jaka z udziałem prawosławnej delegacji odbywała się w Warszawie.

Więcej...

Nieszpory w katedrze zakończyły polsko-rosyjską konferencję o chrześcijaństwie w Europie 2013-11-30

Wspólne katolicko-prawosławne nieszpory odprawione w warszawskiej katedrze św. Jana zakończyły trzydniową konferencję "Przyszłość chrześcijaństwa w Europie: rola Kościołów i narodów Polski i Rosji".

Więcej...

Szukajmy tego, co nas łączy, a nie dzieli 2013-11-30

Nie szukajmy tego, co dzieli, ale wpatrujmy się w to, co łączy obydwa narody i wyznania. Musimy dołożyć wszelkich wysiłków, by przyszłe pokolenia Rosjan i Polaków żyły już w zupełnie innych relacjach niż do tej pory - mówili w sobotę duchowni katoliccy i prawosławni podczas briefingu prasowego w trzecim, ostatnim dniu konferencji "Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Rosji" w Warszawie.

Więcej...

W obliczu wyzwań chrześcijanie mają pokazywać pozytywne oblicze wiary 2013-11-30

Chrześcijanin w dzisiejszym świecie ma walczyć nie tyle ze złem tego świata, ile ze źródłem tego zła, a jeszcze bardziej, zamiast walki, powinien ukazywać to, co najlepsze w swej wierze - mówili o tym uczestnicy warsztatu „W obliczu wyzwań współczesności”, który odbył się 30 listopada w ramach kończącej się w Warszawie konferencji „Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Rosji”.

Więcej...

Dyskusja polskich i rosyjskich dziennikarzy 2013-11-30

Głównym zadaniem mediów chrześcijańskich jest dawanie świadectwa o tym, jak być wyznawcą Jezusa we współczesnym świecie - mówił Sergiej Czapnin, redaktor "Dziennika Patriarchatu Moskiewskiego". O roli mediów w ewangelizacji współczesnego świata dyskutowali dziennikarze z Polski i Rosji na UKSW 30 listopada, w trzecim dniu konferencji "Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Rosji".

Więcej...

Kościół a społeczeństwo: dialog i współpraca 2013-11-30

Wartości przekazywane przez Kościół mają wpływ na życie społeczne - stwierdziła podczas warsztatów "Kościół a społeczeństwo - dialog i współpraca" prof. Aniela Dylus. Spotkanie odbyło się w ramach konferencji "Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Rosji". Wzięli w nim udział przedstawiciele polskich i rosyjskich instytucji.

Więcej...

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook