Polacy trzecią najliczniejszą grupą w Fatimie
27 marca 2018 | 07:08 | mz (KAI/VdF) / pz | Fatima Ⓒ Ⓟ
Polski od 2017 r. stał się jednym z sześciu języków obcych w punkcie informacyjnym w Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie. Jak poinformowała Catia Felipe z biura prasowego portugalskiego sanktuarium maryjnego, wprowadzenie w ubiegłym roku języka polskiego do punktu informacyjnego możliwe było dzięki pomocy wolontariuszy.
Polacy znaleźli się w łącznej grupie 30 osób, które w ub.r. bezinteresownie udzielali informacji pielgrzymom docierającym do tego portugalskiego miejsca kultu. Wśród zagranicznych wolontariuszy pracujących w punkcie informacyjnym w Fatimie byli poza Polakami m.in. także Hiszpanie, Włosi, Francuzi, Australijczycy, a także Niemcy. – Od osób tych jest wymagana znajomość przynajmniej dwóch języków – dodała Catia Filipe.
Polski jest jednym z języków obcych, w którym sprawowane są w Fatimie uroczystości modlitewne, a także spowiedź. Zazwyczaj przewodzą im księża, którzy na krótko docierają do tego portugalskiego sanktuarium, zwykle towarzysząc grupie pielgrzymów.
Polacy byli trzecią najliczniejszą zagraniczną grupą narodowościową, która w zorganizowanych grupach dotarła w ub.r. do sanktuarium w Fatimie. Szacuje się, że wśród łącznej liczby 374 tys. pielgrzymów z całego świata, było prawie 50,3 tys. obywateli Polski. Liczniejsi od nich byli tylko Hiszpanie i Włosi, których przybyło tam odpowiednio 69,5 tys. i 54,9 tys. W całym 2017 r., który był jubileuszowym rokiem stulecia objawień maryjnych w Fatimie, do tej miejscowości dotarło około 9,4 mln turystów z całego świata.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.