Drukuj Powrót do artykułu

Polanica-Zdrój: Specjalistycznemu Centrum Medycznemu nadano imię Jana Pawła II

19 maja 2018 | 13:11 | xdm | Świdnica Ⓒ Ⓟ

„Każdego dnia przybywa owoców z życia św. Jana Pawła II, które są wciąż żywe i aktualne. Owoce te są także dla nas zachętą, byśmy i my – na miarę naszego powołania – przynosili dorodniejsze owoce naszego życia” – mówił bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki przewodniczył 18 maja Mszy św. w kaplicy szpitalnej Specjalistycznego Centrum Medycznego S.A w Polanicy-Zdroju z okazji nadania placówce imienia św. Jana Pawła II.

Uroczystość rozpoczęła się pod obeliskiem Jana Pawła II znajdującym się przed szpitalem. W głównym holu odsłonięto popiersie papieża i hasło „Każde życie jest najcenniejsze” określające misję szpitala.

Podczas mszy św. bp Ignacy Dec nawiązał do dziedzictwa pozostawionego przez św. Jana Pawła II. „Dziedzictwem myśli możemy nazwać papieskie nauczanie oraz świątobliwy, bardzo ludzki i chrześcijański jego styl życia, gdyż miał niezwykły intelekt nastawiony na prawdę. Warto także zauważyć dziedzictwo serca to znaczy heroiczną wolę będąca na usługach dobra” – mówił biskup świdnicki.

Wskazując na nauczanie społeczne papieża Polaka, bp Dec zauważył, że ważnym wezwaniem było podkreślanie wielkości i godności człowieka. „Jan Paweł II przez cały swój pontyfikat pokazywał jak ważne jest życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Mamy tyle tekstów papieża, które dotyczą obrony życia. Był też przyjacielem chorych i cierpiących. Nauczał o godnym przeżywaniu cierpienia i wskazywał na jego zbawczy sens” – mówił biskup świdnicki.

Na zakończenie homilii bp Dec zachęcił wiernych do przypominania i propagowania nauki św. Jana Pawła II w życiu codziennym.

Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. w Polanicy-Zdroju rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2005 roku. Budowa Placówki trwała ponad 20 lat. Obecnie dysponuje 290 łóżkami i jest szpitalem zabiegowym, wysokospecjalistycznym. Rocznie hospitalizowanych jest ponad 24 tys. pacjentów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.