Stwórzmy portret Jana Pawła II

asz / ju., Warszawa, 2011-03-23

W warszawskim Wilanowie, 1 maja br., w dniu beatyfikacji papieża, na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej zostanie rozwieszony największy na świecie, Wielki Portret Jana Pawła II.

Plakat będzie miał wymiary 22 m na 42 m (powierzchnia siatki z portretem przekroczy 1400 m2). Portret nowego błogosławionego będzie składał się z setek tysięcy fotografii Polaków.

- Każdy, kto chce włączyć się w ideę powstawania wyjątkowego Wielkiego Portretu Jana Pawła II może już dziś wysłać SMS pod nr 72551 (koszt: 2 zł netto), a następnie przesłać swoją fotografię drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej: www.portretjp2.pl – mówi Piotr Gaweł, Prezes Zarządu Centrum Opatrzności Bożej.

Na portrecie będzie mogło znaleźć się do 500 tys. zdjęć. Proces powstawania portretu będzie można śledzić za pośrednictwem strony internetowej, a po zalogowaniu odnaleźć miejsce, w którym znalazło się przesłane zdjęcie.

Do aktywnego udziału w powstawaniu Wielkiego Portretu zachęca metropolita warszawski, Kazimierz Kardynał Nycz. – Każdy z nas, tworząc fizycznie zdjęcie Papieża, daje świadectwo swojej identyfikacji z przesłaniem, które Jan Paweł II nam pozostawił - podkreśla.

Dochód z przesłanych SMS-ów zostanie przeznaczony w całości na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – nowoczesne, narracyjne muzeum, które będzie świadectwem historii Polski oraz dramatycznych losów życia tych dwóch wielkich Polaków. Szczegóły akcji dostępne są na stronie www.portretjp2.pl Zawiera ona wszystkie podstawowe informacje na temat akcji, terminu jej trwania, regulaminu, jak również informacje o organizatorze, partnerach i sponsorach.

Wielki Portret Jana Pawła II powstaje pod patronatem TVP1 i Polskiego Radia oraz we współpracy z wieloma mediami.

Komentarze (22)

janek

5 lat, 10 miesięcy temu

to sobie twórzcie! Portrety, pomniki, wspominki o kremówkach... tylko na to Polaków stać!

Odpowiedz

K.T.

5 lat, 9 miesięcy temu

Bardzo "ciekawe i twórcze" podejście. Wszystko co kto wymyśli, spostponować i wyśmiać. I chociaż dałeś właśnie Ty temu przykład, wcale nie uważam, że tacy Polacy właśnie jesteśmy. Stać nas i na piękne gesty i na wielkie czyny. A na takich jak Ty (bez obrazy), mam własne określenie - "kwaszony ogórek"

Odpowiedz

emigrant

5 lat, 10 miesięcy temu

super inicjatywa, już wysyłam zdjęcie

Odpowiedz

ms

5 lat, 9 miesięcy temu

Ja również uważam, że to ciekawy pomysł i bardzo chętnie wyśle zdjęcie swojej rodziny. Kwaszony ogórku, jeśli jestes kulturalny to wstrzymaj sie z takimi ostrymi komentarzami.Może jestes nabuzowany ostatnimi wydarzeniami związanymi z rocznicą katastrofy-mnie tez to drazniło-ale tu chodzi o Naszego kochanego i Swietego Polaka-Karola Wojtyłłę. Dla tego człowieka Polacy naprawdę potrafili i potrafia wiele zrobic, by uczcic Jego osobę.

Odpowiedz

S

5 lat, 9 miesięcy temu

Tak, ja też zgadzam się z Waszymi komentarzami. To prawda, bardzo pomysłowy gest, który uczci i upamiętni osobę naszego Kochanego Papieża - Polaka, który w niezwykły sposób przyczynił się do zmiany naszych serc.
A ty ,,kwaszony ogórku" wstrzymaj sie od zbędnych komentarzy i uszanuj postać naszego Świętego. Nikt cię przecież nie zmusza do uczestniczenia w tej pięknej akcji ;P

Odpowiedz

ola pietrzak Złotów

5 lat, 9 miesięcy temu

Ja nie moge wejść na tą stronke gdzie się zdjęcie wysyła a strasznie bym chiała mieć tam zdjęcie

Odpowiedz

Rosomak

5 lat, 9 miesięcy temu

Ja także nie mogę się na nią zalogować, chociaż wysyłać zdjęcia można niby do dzisiaj do północy. Wie ktoś dlaczego tak jest?

Odpowiedz

ela.s

5 lat, 9 miesięcy temu

wysłałam mms-a,ale nie wiem jak odnalesć swoje zdjecie na portrecie

Odpowiedz

Ola

5 lat, 8 miesięcy temu

a ja wiem gdzie

Odpowiedz

bry

5 lat, 8 miesięcy temu

no a gdzie

Odpowiedz

franka

5 lat, 9 miesięcy temu

Ja juz dawno wyslałam zdjecie,ale równiez mam problem z odnalezieniem strony,na której mogłabym siebie znalesc.Jesli ktos juz to zrobił to proszę pomóż mi.Z góry dziekuję. Na koniec chciałam dodac,ze ja juz dawno(za Zycia) uważałam papieża za osobę ŚWIĘTA.

Odpowiedz

...

5 lat, 8 miesięcy temu

Halo... wie ktoś może jak odnaleźć swoje zdjęcie na tym portrecie ???

Odpowiedz

emma

5 lat, 8 miesięcy temu

No właśnie jak odnależć to zdjęcie????

Odpowiedz

Marzena

5 lat, 8 miesięcy temu

Klikasz na portret i powiększasz zdjęcie i klatka po klatce musisz przejrzeć, ja swojego ani córki nie znalazłam a szukalam ponad godzine:(

Odpowiedz

Adrian

5 lat, 8 miesięcy temu

Może ktoś podać link gdzie znajdę ten portret?

Odpowiedz

Daria

5 lat, 8 miesięcy temu

to o czym napisała Marzena powyżej to jest portret utworzony tylko z kilku tysięcy zdjęć :) aby pokazać ludziom jak to będzie wyglądało :) a tego prawdziwego portretu żeby odnaleźć swoje zdjęcie nie da sie znaleśc w internecie . Napisałam do nich email ale nie odpisują, a wcześniej na inne pytanie odpowiedzieli na następny dzień, a teraz cisza.

Odpowiedz

gosc

5 lat, 8 miesięcy temu

Oszukali nas

Odpowiedz

jack572

5 lat, 8 miesięcy temu

http://portretjp2.com.pl/mozaika.html

Odpowiedz

PORTRET JP2

5 lat, 8 miesięcy temu

czy ktoś wie jak odszukać swoją fotkę na tym portrecie??? bo jak na stronie www.portretjp2.pl klikniesz "odszukaj siebie" to nic z tego...czyżby cała akcja była próbą nabicia ludzi w butelkę za 2 zł +vat??

Odpowiedz

Paweł

5 lat, 7 miesięcy temu

ciekawe kto jest za to odpowiedzialny to bardzo ważna sprawa tyle osób chce odpowiedzi jak się odszukać na portrecie lecz nie ma osoby która da odpowiedz może jest chętny czekam

Odpowiedz

Edyta

5 lat, 7 miesięcy temu

Ja wysłałam 3 zdjęcia: swoje, syna i męża i szukałam ponad godzinę i nie znalazłam żadnego z tych zdjęć:( Niech ktoś w końcu udzieli odpowiedzi jak siebie odnaleźć!

Odpowiedz

eve

5 lat, 7 miesięcy temu

Może warto poczekać zanim napisze się pełen żalu komentarz. Dla mnie najważniejszy był fakt, że w jakiś sposób utrwalam swój związek z Janem Pawłem II, a przy okazji daje symboliczną złotówkę do weilkiego dzieła. Teraz można juz siebie odszukać - nie wiem od kiedy bo dopiero dzis sobie przypomniałam i zaczęłam szukać. Na razie samodzielnie po powiększeniu zdjęcia. Podobno trwaja prace by można było automatycznie po wpisaniu danych. Niecierpliwym życzę powodzenia w odszukiwaniu siebie na zdjęciu i swojej drogi w życiu.
http://www.centrumopatrznosci.pl/_u/re/File/Mosaic.pdf

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook