Politycy zgłębiają nauczanie św. Jana Pawła II
04 czerwca 2014 | 09:45 | RV / am Ⓒ Ⓟ
Św. Jan Paweł II staje się coraz bardziej popularny w Brazylii, którą odwiedził trzykrotnie. Osobistości publiczne coraz częściej mówią tam o konieczności wcielania jego nauczania nie tylko w życie prywatne, ale także w działalność polityczną i społeczną.
Zgłębianiu przesłania świętego Papieża służą m.in. sesje organizowane przez radę miejską Kurytyby i parlamentarzystów tamtejszego stanu Paraná. Zainicjowane po śmierci Jana Pawła II spotkania nadal są kontynuowane.
Po kanonizacji Jana Pawła II uroczyste sesje rady miejskiej i parlamentu stanowego nabrały nowego, głębszego znaczenia nie tylko dla polityków zaangażowanych w ich organizację, ale także dla wspólnoty kościelnej w Kurytybie i Paranie.
Politycy odpowiedzialni za ustanawianie prawa miejskiego i stanowego, wypowiadający się w obecności przedstawicieli hierarchii, duszpasterzy i wiernych zaproszonych na uroczyste posiedzenie tych organów ustawodawczych, z mocą podkreślali potrzebę wprowadzania w życie społeczne miasta Kurytyby i stanu Paraná nauczania i przykładu życia św. Jana Pawła II.
Wręczenie nagrody Jana Pawła II w siedzibie rady miejskiej było nie tylko okazją do uhonorowania wybranych duchownych i wiernych, ale także do publicznego przypominania o potrzebie wprowadzania w życie nauki tego świętego Papieża.
Z kolei w parlamencie stanowym podczas uroczystej sesji, w której brał udział arcybiskup Kurytyby Moacyr José Vitti, deputowany Ney Leprevost zwrócił uwagę na potrzebę zaangażowania się Kościoła w przygotowywanie wiernych do podejmowania działalności politycznej. Dzięki temu, jak zaznaczył wspomniany polityk, który jest głęboko wierzącym katolikiem, nauczanie św. Jana Pawła II mogłoby być lepiej wprowadzane w życie społeczne stanu, jak też całego kraju.
Patrząc na aktualną rzeczywistość polityczną Brazylii można stwierdzić, że gdyby zaangażowanie świeckich w życiu publicznym było większe, z pewnością społeczeństwo tego katolickiego kraju nie byłoby zaskakiwane często nieetycznymi decyzjami ustawodawczymi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.