Drukuj Powrót do artykułu

Polpharma “Inwestorem bez granic”

13 maja 2018 | 17:30 | mas | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample

Lider polskiego rynku farmaceutycznego Polpharma został nominowany do tytułu „Inwestor bez granic”, nagrody przyznawanej przez redakcję portalu WNP.pl oraz organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Historia firmy dowodzi, że granice nie są dla produkowanych przezeń farmaceutyków żadną przeszkodą.

Polpharma należy do grona 20 największych producentów leków generycznych na świecie. Zatrudnia ponad 7000 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Firma ma 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 200 znajduje się w fazie rozwoju. Stargardzka firma zajmuje szczególne miejsce na rynku kazachskim – zainwestowała tam już ok. 70 milionów dolarów, co stanowi mniej więcej połowę wszystkich polskich bezpośrednich inwestycji zagranicznych w tym kraju. Docelowo ma być to 100 mln dol. A nazwę Polpharmy możemy znaleźć w broszurkach kazachskiego biura promocji inwestycji jako jedną z historii sukcesu na tamtym rynku.

Spółka uruchomiła w Gdańsku jeden z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych w Europie. Buduje również nową fabrykę leków biologicznych w Duchnicach pod Warszawą. Technologiczny postęp ma umożliwić dalszą ekspansję – firma liczy, że w 2020 roku jej pierwszy produkt zostanie wprowadzony na rynek USA.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.