Drukuj Powrót do artykułu

Polscy wolontariusze pomogą przy organizacji ŚDM 2019

19.05.2017 , Warszawa / abd (KAI) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Marianna Gurba / flickr Kraków 2016

Wolontariusze długoterminowi z Polski będą mogli zaangażować się w organizację ŚDM Panama 2019. Rekrutację przeprowadzi Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM przy współpracy z diecezjalnymi duszpasterstwami młodzieży z całej Polski.

Jak wyjaśnił ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, do Panamy pojedzie kilkoro wolontariuszy długoterminowych, którzy włączą się w pracę lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 r. Rekrutacja wolontariuszy będzie się odbywała za pośrednictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM i przy współpracy z diecezjalnymi duszpasterstwami młodzieży z całej Polski.

Czytaj także: Oficjalne logo i strona internetowa ŚDM Panama 2019

Nie wiadomo jeszcze, jak wielu wolontariuszy z Polski pojedzie do Panamy. Nie są też znane szczegóły dotyczące planowanego okresu współpracy ani kompetencji.

34. ŚDM w Panamie odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które zaplanowano w terminie 17-21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

Wersja do druku

Przeczytaj także

18 maja 2017 13:50

Jaś Gawroński w rozmowach z Janem Pawłem II

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.