Drukuj Powrót do artykułu

Polski akcent na Światowym Spotkaniu Rodzin

18 sierpnia 2018 | 06:57 | pb (KAII/belfasttelegraph.co.uk) / mip | Dublin Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. belfasttelegraph.org.uk

Podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie papież Franciszek będzie nosił szaty liturgiczne z Polski. Zaprojektowała je i uszyła rodzinna firma z Piotrkowa Trybunalskiego, donoszą irlandzkie media.

Na ornatach, które założą także biskupi koncelebrujący z papieżem Mszę św. w dublińskim Phoenix Park 26 sierpnia, znajduje się celtycki symbol w postaci potrójnej spirali, spotykanej na staroirlandzkich manuskryptach.

Z kolei na ołtarzu znajdzie się prosty, drewniany krzyż pokutny z 1763 r.

Jednocześnie irlandzki oddział firmy motoryzacyjnej Škoda, który jest oficjalnym partnerem Światowego Spotkania Rodzin, poinformował, że Franciszek będzie jechał z lotniska do Aras an Uachtarain – rezydencji prezydenta Irlandii Michaela D. Higginsa – granatową Škodą Rapid. Samochód ten – na życzenie papieża – zostanie następnie przekazany, wraz z drugim dodatkowym pojazdem, na wskazany przez arcybiskupa Dublina cel charytatywny.

 

Użytkownicy Twittera będą mieli dostęp do dwóch specjalnych emoji upamiętniających wizytę papieża Franciszka w Irlandii w dniach 25-26 sierpnia – poinformował dziennik „Irish Daily Mail”.

Emoji, dostępne przy użyciu hasztagów #popeinireland, #pápainÉirinn i #festivaloffamilies na Twitterze, przedstawiać będą papieża Franciszka przed irlandzką flagą oraz przed sanktuarium maryjnym w Knock.

Podobne emoji stworzono podczas wizyty Franciszka w Stanach Zjednoczonych w 2015 r. Twitter przygotowywał również okolicznościowe piktogramy na takie wydarzenia, jak: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Igrzyska Olimpijskie czy Konkurs Piosenki Eurowizji.

Organizatorzy Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, na które do Irlandii przyjeżdża papież, wyrazili zadowolenie ze stworzenia przez Twittera emoji także z tej okazji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.