Drukuj Powrót do artykułu

Porszewice k. Łodzi: rekolekcje dla duszpasterzy akademickich

27.09.2018 , xpk, Porszewice Ⓒ ℗

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

„W mocy Słowa Bożego” – to temat ogólnopolskich rekolekcji duszpasterzy akademickich, które w dniach 24-26 września br. odbywały się w Ośrodku Rekolekcyjno – Konferencyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach k. Łodzi.

– W tym roku do poprowadzenia naszych rekolekcji zaprosiliśmy ojca Szymona Hiżyckiego, opata z Tyńca, z którym poprzez głoszone nauki zatrzymujemy się nad Słowem Bożym, abyśmy w ten sposób mogli potem kształtować naszych studentów. – powiedział ks. Przemysław Góra z Duszpasterstwa Akademickiej Piątka w Łodzi. – Jeśli coś jest pogłębione, jeśli coś jest we mnie przeżyte, to wtedy wyda owoc. Myślę, że w ten sposób należy kształtować naszych studentów, którzy w perspektywie chcą założyć rodzinę, rozeznać swoja drogę życiową, wybrać kapłaństwo, czy też drogę życia konsekrowanego – dodał duszpasterz.

– Nasze rekolekcje są wspólnym dzieleniem się – jak mówi św. Paweł do Rzymian, który chciał się umocnić ich wiarą, a ich umocnić swoją. Mam nadzieję, że tak to wygląda. – tłumaczył o. Szymon Hiżycki. Podkreślił, że spotkania koncentrowały się wokół Księgi Rodzaju, Księgi Proroka Jeremiasza oraz 1 Listu św. Jana.

W tegorocznych rekolekcjach duszpasterzy akademickich wzięło udział ponad 30 księży diecezjalnych i zakonnych z całej Polski. Do Porszewic k. Łodzi przyjechali duchowni z Poznania, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia czy Katowic. To oni na co dzień posługują w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Rekolekcje przeżywane w braterskiej wspólnocie były okazją do zatrzymania się nad Słowem Bożym ale także okazją do wymiany doświadczeń pracy z młodymi w swoich środowiskach.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.