Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Z regionu

12:49 / 21-08-2017

Grodzisk k. Olesna: odpust ku czci św. Rocha

„Św. Roch potrafił przerwać pielgrzymkę do Rzymu, aby pielęgnować chorych, koił rany chorych przez swoją posługę, można powiedzieć jak pies lizał ich rany, aby ulżyć w cierpieniu” – powiedział bp Rudolf Pierskała z okazji odpustu ku czci św. Rocha w Grodzisku k. Olesna.

22:12 / 20-08-2017

Kielce: ponad milion dla ofiar nawałnic podczas koncertu

Podczas sobotniego koncertu 19 sierpnia w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni pt. „Gwiazdy Letniego Nieba” udało się zebrać ponad milion złotych dla ofiar nawałnic – taką informację przekazał w mediach społecznościowych prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Wciąż można wysyłać SMS-y.

19:17 / 20-08-2017

Zakopane: górale z całego świata na ekumenicznej Mszy

Od ekumenicznej Mszy św. z udziałem górali z całego świata rozpoczął się w Zakopanem 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Uczestnicy festiwalu będą się modlić także w intencji pokoju w sanktuarium na Krzeptówkach.

13:38 / 20-08-2017

Czaplinek: I Chrześcijański Wieczór Uwielbienia

Wielogodzinny koncert na scenie czaplineckiego amfiteatru to sposób na dotarcie nie tylko do mieszkańców wypoczynkowego miasteczka, ale też turystów. – Chcemy jak apostołowie wychodzić z Ewangelią na zewnątrz, głosić ją tym, którzy nie zajrzą do nas do kościoła – powiedział ks. Jacek Brakowski, proboszcz parafii pw. Św. Trójcy w Czaplinku.

11:02 / 20-08-2017

V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę

W strugach deszczu 19 sierpnia grupa 520 rowerzystów z diecezji kieleckiej zakończyła trwające od środy rowerowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Zwieńczeniem 280-kilometrowej pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana w kaplicy obrazu jasnogórskiego.

08:22 / 20-08-2017

Łagiewniki: artyści w hołdzie kard. Franciszkowi Macharskiemu

Z okazji 15. rocznicy konsekracji sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II w sobotni wieczór odbył się koncert zatytułowany „Jezu ufam Tobie”. Wydarzenie muzyczne zadedykowane zostało kard. Franciszkowi Macharskiemu, który był wielkim czcicielem Bożego Miłosierdzia. To z jego inicjatywy powstała świątynia, do której dzisiaj przybywają pielgrzymi z całego świata. To on troszczył się o rozwój kultu Bożego Miłosierdzia.

12:57 / 19-08-2017

Warsztaty Muzyki Niezwykłej w Krakowie

Blisko 350 osób z całej Polski, a także z zagranicy uczestnicy w Krakowie w Warsztatach Muzyki Niezwykłej. Wydarzenie trwające od 14 do 20 sierpnia organizuje Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

09:22 / 19-08-2017

Płock: ekumeniczna modlitwa za obrońców Płocka 1920 roku

Modlitwa za obrońców Płocka sprzed 97 lat, poległych w czasie wojny polsko-bolszewickiej była głównym punktem uroczystości rocznicowych, które odbyły się 18 sierpnia na Cmentarzu Garnizonowym w Płocku. Modlitwę poprowadzili ks. Stefan Cegłowski, kapelan płockich kombatantów i muzułmański imam Mahmud Taha Żuk.

17:22 / 18-08-2017

Sto tysięcy wiernych uczestniczyło w „pogrzebie” Matki Bożej

Uroczystymi nieszporami pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego rozpoczęły się w piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej najważniejsze obchody tygodniowego odpustu Wniebowzięcia NMP. Po nabożeństwie sekretarz generalny KEP wraz z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim poprowadzili tradycyjną procesję Pogrzebu Matki Bożej. Uczestniczyło w niej ok. sto tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

11:30 / 18-08-2017

Łódź: rodziny harcerek proszą o uszanowanie prywatności

Rodziny harcerek, które zginęły podczas dramatycznych wydarzeń w Suszku, prosi o uszanowanie prywatnego charakteru uroczystości pogrzebowych – brak obecności na nich mediów i nie składanie kondolencji.

1 2 3 21
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.