Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Z regionu

14:14 / 11-12-2017

Sandomierz: 15 tys. różańców dla placówek misyjnych

Ponad 15 tys. różańców zebranych przez Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej poświęcił bp Krzysztof Nitkiewicz 9 grudnia w Sandomierzu. Trafią one do placówek misyjnych obsługiwanych przez misjonarzy pochodzących z diecezji sandomierskiej.

14:08 / 11-12-2017

Gorzów Wlkp.: wspólna Wigilia Kultur i Narodów

Kresowianie, Niemcy, Żydzi i górale spotkali się w niedzielę na wspólnej Wigilii Kultur i Narodów w Miejskim Centrum Kultury Zawarcie w Gorzowie Wielkopolskim. Po raz 11. wieczór wigilijny organizowało Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Bronisławy Wajs-Papuszy, którego prezesem jest Edward Dębicki – Honorowy Obywatel miasta.

07:42 / 11-12-2017

Bydgoszcz: Msza św. z profesjonalną audiodeskrypcją

Osoby niewidome, które uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. w bydgoskiej kaplicy św. Rafała Archanioła, po raz pierwszy mogły usłyszeć szczegółowy opis całego wydarzenia. Miejsce kultu znajduje się w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych. Na co dzień działa tam duszpasterstwo specjalistyczne.

21:01 / 09-12-2017

„Bieg dla życia” w trudną pogodę

55-kilometrową trasę po zaśnieżonej drodze mieli do pokonania uczestnicy II „Biegu dla życia”. Ponad 50 osób 9 grudnia wyruszyło z jarosławskiego opactwa pobenedyktyńskiego do klasztoru ss. karmelitanek w Przemyślu.

18:06 / 08-12-2017

Finał konkursu Rady Szkół Katolickich o Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odbył się dziś finał konkursu „Jasnogórska Królowa Polski – w 300. rocznicę koronacji Jej Cudownego Wizerunku” dla uczniów klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. W zmaganiach zorganizowanych przez Radę Szkół Katolickich i Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze wzięło udział ok. 840 uczniów z całej Polski.

12:36 / 08-12-2017

Wrocław: renowacja kolejnej kamienicy na Ostrowie

Zakończyły się prace renowacyjne przy elewacji kamienicy przy ul. Katedralnej 8. To jeden z nielicznych budynków, który w niemal nienaruszonym stanie przetrwał II wojnę światową. Jego najstarsze elementy mogą pochodzić już z XIV w.

11:58 / 06-12-2017

Prof. Szewach Weiss: Muzeum Ulmów to świątynia pamięci

Świątynia pamięci – tak określił Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej prof. Szewach Weiss. Była to pierwsza wizyta byłego ambasadora Izraela w Polsce w tym miejscu. W czasie Holokaustu został on uratowany w Borysławiu na terenie obecnej Ukrainy.

09:58 / 06-12-2017

Potrzeba aktywizować młodzieżowe wspólnoty

Na konieczność aktywizacji wspólnot młodzieżowych w parafiach oraz stworzenia wspólnej strony internetowej o charakterze informacyjnym i ewangelizacyjnym zwrócono uwagę podczas spotkania odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodych w archidiecezji częstochowskiej, które odbyło się 5 grudnia w Domu Formacyjnym Ruchu „Światło-Życie” w Częstochowie.

11:44 / 05-12-2017

Warszawa: duszpasterstwo młodzieży i cyfrowa transformacja

„W głównej mierze zwrócono uwagę na szanse dla duszpasterstw i konkretną rolę, którą Kościół musi spełniać” – powiedział po spotkaniu Rady Duszpasterstwa ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej. Członkowie Rady rozmawiali m.in. o młodzieży w świecie nowych mediów.

08:44 / 05-12-2017

Uroczystości Barbórkowe w Zagłębiu Miedziowym

Wspomnienie św. Barbary, w diecezji legnickiej obchodzone jest jako święto górników i skalników. W Zagłębiu Miedziowym, tradycyjnie miejscem modlitwy osób związanych z górnictwem, jest kościół św. Maksymiliana Kolbe. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

1 2 3 49
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.