Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Z regionu

09:30 / 23-05-2017

Poznań: abp Gądecki poświęcił ołtarz u misjonarzy oblatów

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki poświęcił ołtarz w odnowionej kaplicy domu prowincjalnego poznańskich oblatów.

12:08 / 22-05-2017

„Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”

W miniony weekend 20-21 maja w dwóch miejscach: w Brennej i Skoczowie, w diecezji bielsko-żywieckiej, stowarzyszenie „Persette” wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ruchu Lednickiego „Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”.

18:35 / 21-05-2017

Zakopane: procesja fatimska z jeźdźcami papieskiej banderii

Kilkudziesięciu jeźdźców z banderii konnej trzymających w rękach flagi papieskie i maryjne wzięło udział w uroczystej procesji z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem do kościoła św. Krzyża.

08:57 / 21-05-2017

Order Orła Białego kard. Jaworskiego wotum dziękczynnym

Przychodzę tu, by Matce Bożej złożyć losy naszej Ojczyzny i prosić o spokój, bezpieczeństwo i zgodę – mówił kard. Marian Jaworski, który w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przewodniczył 20 maja Mszy św., podczas której złożył Matce Bożej Kalwaryjskiej jako wotum otrzymany w marcu Order Orła Białego. Odznaczenie zostało umieszczone w kaplicy Cudownego Obrazu w bazylice.

08:36 / 21-05-2017

Domowy Kościół u św. Józefa

Ponad dwa tysiące osób z całej Polski wzięło udział w XX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło: „Ks. Franciszek Blachnicki – Sługa Niepokalanej”.

13:34 / 19-05-2017

Jaki jest młody Kościół stolicy? – ankieta archidiecezji warszawskiej przed synodem o młodzieży

Archidiecezja warszawska zakończyła ankietę przed synodem biskupów o młodzieży. Głosy młodych i ich duszpasterzy zostały przesłane do Episkopatu Polski, który będzie kontynuował prace na zadany przez papieża Franciszka temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Co wiemy o młodym Kościele archidiecezji warszawskiej?

11:37 / 19-05-2017

Fotograf sześciu papieży wspomina Jana Pawła II

Papieski fotograf Arturo Mari odwiedził w czwartek częstochowskie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Wziął udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”.

20:30 / 18-05-2017

Trwa Dominikański Festiwal Filmowy „Slavangard”

To pierwsza edycja ogólnopolska, do której zaprosiliśmy wszystkie środowiska chrześcijańskie w kraju – mówi w rozmowie z KAI Zofia Wysocka, koordynator ds. promocji Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”, który rozpoczyna się dziś w Krakowie. 11 edycja festiwalu, odbywająca się pod hasłem „Siła przebicia”, potrwa do niedzieli, 21 maja.

14:52 / 18-05-2017

Kuria bydgoska ws. księdza-sprawcy wypadku drogowego

„Kuria Bydgoska z głębokim żalem przyjęła informację o wypadku, którego sprawcą był Ksiądz diecezji bydgoskiej, będący pod wpływem alkoholu” – brzmi oświadczenie tamtejszej kurii diecezjalnej po wypadku spowodowanym przez miejscowego kapłana. Rzecznik kurii podkreślił, że „zaistniała sytuacja zasługuje na najwyższe potępienie i absolutnie nie powinna się wydarzyć”.

09:56 / 18-05-2017

Zapiski szczecińskiej mistyczki na audiobooku

„Świadectwo. Dziennik duchowy” to książka szczecińskiej mistyczki. Teraz doczeka się wydania w formie audiobooka. Alicja Lenczewska zmarła w 2010 roku, ale od 1985 roku i rekolekcji, na których jak sama pisała „stanął przed nią Jezus”, rozpoczęła rozmowy z Chrystusem.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.