Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Z regionu

13:11 / 19-10-2017

Kraków: promocja t. 13 Opera Omnia Josepha Ratzingera

Zaprezentowany 16 października w Krakowie tom XIII „Joseph Ratzinger Opera Omnia” nosi znamienny tytuł: „W rozmowie z czasem”. Rozmowę tę prowadził Joseph Ratzinger–Benedykt XVI w czterech wielkich dialogach ze znanymi dziennikarzami.

16:23 / 18-10-2017

Dar archidiecezji na objawienia fatimskie

Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga wraz z biskupem pomocniczym Henrykiem Wejmanem i biskupem seniorem Marianem Błażejem Kruszyłowiczem poświęcili w środę nową figurę Matki Bożej Fatimskiej.To wotum archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej na 100-lecie objawień fatimskich od wiernych i księży Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

14:25 / 18-10-2017

33. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie

W czwartek 19 października w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędą się uroczystości upamiętniające 33. rocznicę dramatycznej śmierci kapelana warszawskiej Solidarności.

11:23 / 18-10-2017

Relikwie bł. lekarki i pielęgniarki w arch. przemyskiej

Od Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu rozpoczęła się peregrynacja relikwii błogosławionych: lekarki s. Ewy Noiszewskiej i pielęgniarki s. Marty Wieckiej. Wraz z relikwiami peregrynuje obraz „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”, przedstawiający błogosławionych, sługi Boże oraz kandydatów na ołtarze – szlachetnych Polaków, związanych ze służbą zdrowia.

10:02 / 18-10-2017

Kraków: studenci wspominali bp. Jana Pietraszkę

Bp Jan Pietraszko był nadzwyczajny w swojej zwyczajności – mówił bp Tadeusz Pieronek o wieloletnim duszpasterzu studentów i krakowskim biskupie pomocniczym, którzy dziś jest kandydatem na ołtarze. Z okazji 90. rocznicy Duszpasterstwa Akademickiego u św. Anny odbyło się w Krakowie spotkanie, podczas którego wspominano wybitnego kapłana.

12:10 / 17-10-2017

Bielsko-Biała: ekumeniczna inauguracja „Pól Nadziei”

Modlitwa ekumeniczna i zasadzenie cebulek żonkili zainaugurowały 16 października w Bielsku-Białej 14. edycję programu „Pola Nadziei”, popularyzującego ideę opieki hospicyjnej. Podczas liturgii słowa bp Piotr Greger, który przewodniczył nabożeństwu zwrócił uwagę, że znakiem czasów jest dziś działalność hospicyjna.

12:08 / 17-10-2017

Znamy laureatów „Świętokrzyskiego Anioła Dobroci”

Małgorzata Żugaj, działaczka społeczna z Połańca oraz Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” w Końskich – to laureaci tegorocznej edycji Plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”, organizowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

10:23 / 17-10-2017

Pielgrzymka braci zakonnych na Jasnej Górze

O tym, jak głosić współczesnemu światu Chrystusa rozważają na Jasnej Górze bracia zakonni zgromadzeni na dwudniowej ogólnopolskiej pielgrzymce.

10:33 / 16-10-2017

Antoninów: bezdomni posprzątają groby

Bezdomni posprzątają groby nieznanych zmarłych znajdujące się na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. Fundacja Kapucyńska organizuje akcję już po raz piąty. Za każdym razem sprzątanych jest ok. 200 grobów.

10:25 / 16-10-2017

Lublin: Kuchnia Brata Alberta prowadzi zbiórkę żywności

Żywność z długim terminem ważności, ale też materace, ciepłe koce czy środki czystości – tym wszystkim można się podzielić podczas zbiórki żywności na rzecz Kuchni Społecznej Brata Alberta. Zbierane także fundusze na pokrycie kosztów eksploatacyjnych kuchni.

1 2 3 37
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.