Drukuj Powrót do artykułu

Posynodalne spotkanie z angielską młodzieżą

05 listopada 2018 | 10:53 | vaticannews.va / mip | Londyn Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Około 90 młodych osób wzięło udział w spotkaniu z kard. Vincentem Nicholsem, podczas którego podjęto refleksję nad zakończonym niedawno synodem pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Dyskusja odbyła się w pałacu arcybiskupim w londyńskiej dzielnicy Westminster.

Prymas Anglii i Walii próbował przybliżyć młodzieży jak funkcjonował synod, jak długo trwał i ile osób brało w nim udział. Przedstawił też krótko, jak wyglądał dzień obrad. Biorąc po uwagę, że synod poruszył wiele różnych kwestii, kard. Nichols przedstawił dziewięć z nich i poprosił młodych o wybranie trzech, nad którymi chcieliby się zatrzymać.

Tematy najbardziej interesujące dla zebranych to: „fundamentalnym powołaniem każdego człowieka jest miłość”, „tylko w Jezusie nasze najgłębsze niepokoje znajdują spoczynek” oraz „nie nowy, ale odnowiony Kościół”. Po przedstawieniu każdego z nich kilka minut poświęcono na refleksję w ciszy, podobnie jak sugerował to papież Franciszek po wystąpieniach synodalnych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.