Drukuj Powrót do artykułu

Potrawy wigilijne Caritas popularne wśród mieszkańców Bydgoszczy

22 grudnia 2009 | 18:47 | jm Ⓒ Ⓟ

Uszka z pysznym nadzieniem, a także tony pierogów proponuje na świąteczny stół Caritas Diecezji Bydgoskiej. Pierogarnia „Pod Aniołami” jak co roku przeżywa oblężenie. Klientami są głównie ci, którzy do ostatniej chwili muszą pracować.

Ważnym aspektem sprzedaży jest wymiar charytatywny. To dzięki zostawionym środkom może na co dzień funkcjonować w mieście m.in. Centrum Pomocy Bezdomnym „Betlejem”. – Myślę, że każdy, kto troszczy się o tradycję, nie wyobraża sobie wigilijnego stołu bez wspaniałych uszek w barszczu czy anielskich pierogów – mówi ks. prałat Wojciech Przybyła.

To jedyna anielska restauracja w Bydgoszczy. Pierogi, które cieszą się największym powodzeniem, są oczywiście nadziewane kapustą, grzybami oraz rybami. – Jako Caritas Diecezji Bydgoskiej pragniemy zaznaczyć, że najlepsze pierogi anielskie są w naszej pierogarni, która ciągle jest jeszcze otwarta i do dyspozycji mieszkańców – dodał ks. dyrektor Przybyła.

Oprócz uszek i pierogów dużym zainteresowaniem ciszy się barszcz czerwony. Jego recepturę, tak jak zresztą wielu innych produktów, opracowała Caritas.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.