Drukuj Powrót do artykułu

Powstaje film “The Pope”. Anthony Hopkins zagra Benedykta XVI

01 maja 2018 | 10:18 | pb (KAI/dailymail.co.uk) / mip | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample

Anthony Hopkins zagra Benedykta XVI, a Jonathan Pryce – Franciszka w nowym filmie „The Pope”. Będzie on dostępny w internetowej wypożyczalni streamingowej Netflix, która jest także jego producentem.

Film według scenariusza Anthony’ego McCartena z Nowej Zelandii reżyseruje Fernando Meirelles z Brazylii, autor m.in. „Miasta Boga” z 2002 r. Data premiery filmu nie została jeszcze ogłoszona. Jego produkcję zapowiedziano we wrześniu ub.r., zaś zdjęcia rozpoczęły się w listopadzie w Argentynie.

Film rozpoczyna się od wyboru Benedykta XVI. Nie kończy się jednak na jego rezygnacji, lecz pokazuje także wybór Franciszka oraz relacje między Benedyktem XVI i Franciszkiem, który – według autorów – niechętnie zgodził się zostać papieżem.

80-letni sir Anthony Hopkins otrzymał w 2002 r. Oscara za rolę Hannibala Lectera w filmie „Milczenie owiec” Jonathana Demme’a. Z kolei 70-letni Jonathan Pryce znany jest m.in. z cyklu filmów „Piraci z Karaibów” i z serialu „Gra o tron”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

30 kwietnia 2018 10:05

Polskie siostry wchodzą na ambony

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.