Powstał serwis upamiętniający ks. Piotra Pawlukiewicza
23 marca 2021 | 09:13 | dp | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Mówił w jedynie sobie właściwym stylu: przystępnie, zabawnie, a kiedy trzeba – prosto z mostu. Tym właśnie dokonał przełomu – rozpoczął w Kościele nowy sposób mówienia o życiu i wierze. W efekcie, gdziekolwiek się nie pojawiał, gromadził tłumy, również w czasach bez mediów społecznościowych. W pierwszą rocznicę śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza ruszył specjalny serwis upamiętniający tego kapłana.
Skutecznie przekonywał, aby dobrać się do dna naszego serca – tam, gdzie chowamy największe zranienia. Nie bał się zapytać: „Czy kłóciłeś się kiedyś z Panem Bogiem?”, a na potwierdzenie, że czasami warto, przytaczał historię z siostrą zakonną, która w środku nocy, w kościele wygarnęła Jezusowi: „Ty Żydzie!”. Nie bał się także powiedzieć, że „Pan Bóg nie perfumy – nie musisz Go czuć”. W swoich konferencjach często odnosił się do psychologii. Był i jest ceniony oraz słuchany także przez ludzi niewierzących. Wszystkie te historie, głoszone konferencje i homilie można teraz znaleźć w serwisie Dopóki Walczysz – dopokiwalczysz.pl
Pomysł, aby utworzyć takie miejsce w internecie, pojawił się po niespodziewanej śmierci ks. Pawlukiewicza – zmarł 21 marca 2020 r. Podobna strona istniała już wcześniej, ale teraz wystartowała w nowym wydaniu – jest wyrazem upamiętnienia kapłana.
– Co najważniejsze, nie jest to statyczna strona, a serwis, który będzie żył. Ciągle będziemy dodawali nowe treści i w tej chwili, o ile możemy mówić o kilkuset różnych materiałach, to w najbliższym czasie zapewne będzie ich już kilka tysięcy – mówi Ewa Wiśniewska, autor serwisu.
Na Dopóki Walczysz oprócz prawie 200 nagrań homilii, kilkudziesięciu konferencji – całych i we fragmentach – można znaleźć specjalne miejsce ze wspomnieniami ludzi, którzy mieli okazję spotkać ks. Pawlukiewicza. Są one zebrane z różnych miejsc w internecie. Często bardzo poruszające, jak te o rozmowie z księdzem na temat bezradności, gdy umierała mama autorki wpisu i słów pocieszenia, które powiedział wtedy ks. Piotr. W najbliższym czasie pojawi się formularz za pomocą, którego użytkownicy serwisu będą mogli wysyłać swoje świadectwa i podziękowania. Można spodziewać się ich tysiące, tak jak to było w mediach społecznościowych po śmierci księdza, i teraz, w pierwszą rocznicę.
Na stronie znajduje się wiele pomocnych sekcji, jak np. ta, w której publikujemy kazania do czytań na najbliższą niedzielę. Dla osób, które wcześniej nie miały styczności z ks. Piotrem przygotowaliśmy „pakiet na start” – kilka informacji o księdzu i propozycję, co posłuchać na początek – dodaje Ewa Wiśniewska.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.