Drukuj Powrót do artykułu

Poznań: 900 wolontariuszy zaangażowanych w zbiórkę Caritas „Tak, pomagam!”

07 grudnia 2018 | 17:48 | msz | Poznań Ⓒ Ⓟ

900 wolontariuszy Caritas Archidiecezji Poznańskiej w ponad 80 sklepach w Poznaniu i Luboniu, Swarzędzu, Kwilczu, we Wronkach, w Środzie Wlkp., Śremie i Szamotułach 8 grudnia przeprowadzi przedświąteczną zbiórkę żywności w ramach Ogólnopolskiej Akcji Caritas „Tak, pomagam!”. Zebrane dary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

„Zbieramy żywność o dłuższym terminie przydatności np. ryż, mąkę, makaron, olej, słodycze i chemię gospodarczą” – mówi KAI Paweł Pomin z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Wolontariusze ubrani w czerwone koszulki Caritas będą zachęcać do włączenia się w zbiórkę żywności w sklepach sieci Tesco, Biedronka, Chata Polska, Piotr i Paweł i Lidl w Poznaniu i kilku innych miejscowościach archidiecezji.
Pomin podkreśla, że w akcję zaangażują się wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas, wolontariusze współpracujący z ogrzewalnią, siostry zakonne, które prowadzą jadłodajnie, oraz młodzież i wolontariusze z prowadzonych przez Caritas świetlic.

„Zebrana żywność zostanie przekazana przed świętami Bożego Narodzenia osobom potrzebującym, ubogim, bezdomnym, rodzinom oraz osobom samotnym, które po opłaceniu rachunków nie mają środków na zakup nawet najpotrzebniejszych produktów” – zaznacza.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.